Kepler

Kolegové důchodci, nudíte se?

Ne nemusíte si pořizovat medvídka mývala. Ale musím se s vámi podělit o některé tipy, zvláště vhodné do velkých nákupních center. Onomu dotyčnému nenakupujícímu důchodci posléze zakázali vstup, protože:

  • vzal z regálu 25 balení kondomů a náhodně je vkládal do nákupních vozíků jiným nakupujícím, když se na něj nedívali…
  • rajčatovým džusem udělal dlouhou a tenkou čáru na podlaze směrem k dámským toaletám…
  • přistupoval k prodavačkám různých odd. a oficiálním tónem jim řekl: „KÓD 3!“ a sledoval, jak prodavačka zpanikařila…
  • přišel k pultu Služby zákazníkům a trval na žádosti, aby si mohl koupit krabičku lentilek na půlroční splátky…
  • schovával se mezi věšáky s oděvy a na lidi, kteří se probírali zbožím a objevili ho, vykřikoval: „Kup si mě! Dnes jsem se slevou!“
  • vždy, když se ozvalo hlášení z reproduktorů, dřepl si a schoulil se. Také při tom křičel: „Ne! Ne! Už zase ty hlasy!“
  • vešel vícekrát do nějaké zkušební kabinky, zatáhl závěs, chvíli počkal a začal vykřikovat: „Haló! Není tu toaleťák, přineste mi ho někdo!! “
  • na odd. kol sebral z regálu klakson s gumovým balónkem a děsil nic netušící nakupující, když jim zatroubil najednou za zády…
  • náhodně vybíral lidem nějaké zboží z nákupního vozíku a se slovy: „To byl poslední kus v nabídce a já ho dnes velmi potřebuji.“ a spěchal směrem k pokladnám. Tam se mu ještě podařilo dostat prodavačku dotazem, zdali berou karty a pak jí nabídl kulovou desítku…

Přeji hezkou zábavu!

Doplněno: před čtvrthodinou se tato moje otázka dostala opět do popředí. Dal jsem ji před 11 dny. Přísahám, že v tom prsty nemám, nějak mi to hlava nebere.

Nejlepší odpověď
ivzez

Ne, nenudím se, ani si nepotřebuji vymýšlet podobné „vylomeniny“.
Ale některé z nich jsou tak vydařené, až působí (téměř) nakažlivě…

Další odpovědi
xxx3

Už jsem to někde četl, trochu mi to připomíná takovou hrubozrnější italskou komedii, „Moji přátelé“, pokud to někdo neznáte.
https://www.csfd­.cz/film/31970-moji-pratele/prehled/

led

Prepáčte mladý kolega, môžte mi najprv vysvetliť, čo je to nuda?
Na tie vaše „humoresky“, (ktorými sa chválite, viď popis), nie, že by som si (možno) nevyskúšala, ale jednoducho nemám na to čas.

Ale prezradím vám, vtip, ktorým sa baví nemenovaný mestský podnik hromadnej dopravy (v nemenovanom hlavnom meste Slovenska):
nastúpite do autobusu napríklad č.26 a počas jazdy sa zázračne zmení bez hlasového oznámenia na autobus linky 29 s inou trasou…
… ja zíram, vy zírate, oni zírajú s vyvalenými očami

Jiří Bohumil

K základní otázce. Nikdy! „Nestíhám“!:-)))
O to se postarají má manželka, 2 dospělé děti děti se svými partnery a nedospělých 6 vnoučat.
A pokud se k tomu přidají mé koníčky (počítače, elektronika, vymýšlení technických „ptákovin“ a opravy všeho možného) a údržba a bastlování všeho druhu, pak mi někdy skoro nezbývá ani čas na spaní.:-)))
V textu uvedeného důchodce celkem lituji. Svůj život považuji za smysluplnější.
Pokud jde o srandu, tak to beru, pokud jde o „náplň“ života, pak je to smutný.:-(

marci1

A víte proč mu zakázali vstup do supermarketu?
Ve zprávě je napsáno, že níže uvedený seznam přestupků zachycených bezpečnostními kamerami nepomohl a na výzvy a napomenutí zaměstnanců SBS reagoval pan Novák slovy: „Pokud tu moje žena nakupuje a nutí mě, abych tu byl také, tak já se tady ty dvě hodiny strašně nudím!!“ 🙂
Net

Rokio

Ne. Pořád mám co dělat. Jsem rád, že mám doživotní rentu v podobě důchodu a díky němu vedu důstojný život.

Arne1

Některé z n popisovaných aktivit bych rád vyzkoušel (třebas ta první je přímo klasická. Ale nějak na to nemám čas (a ani asi odvahu)

anonym

No musím ale uznat, že tato otázka nemá chybu. Škoda že jí neoznačili jako Dotaz+

briketka10

Teď se nenudím ani trochu, protože
toto je skvělé padám ze židle 😁

Edison

Nemít na něco čas, tuplovaně na zábavu, neznamená nic jinýho, než že takový člověk neumí žít. Bez ohledu na věk. Nemluvě o tom, že tyhle srandičky toho času zase tolik nepotřebují.

Kepler

xxx3: představ si, že jsem si taky vzpomněl na tentýž film! To je přesně ten styl. Už je to pěkná řádka let, co jsem ho viděl, ale v paměti mi utkvělo, jak si v restauraci na chvíli půjčovali foťáky od japonských turistů a fotili na ně nahé prdeke. Pak ještě, když pomocí lopaty, schovaní za křovím, ukradli někomu hovno. Kadič nechápal… 🙂

annas

Také jsem dostala mailem.Cjtěla jsem peposlat, proto jsem hledala původní zdroje.

Bohužel tyto „vtípky“ jsou převzaté ze strájnky Neviditelný pes

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/chtip-proc-nesmi-pan-novak-do-supermarketu-f2j-/p_zabava.aspx?c=A121227­_221807_p_zaba­va_wag

„Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Provozovatelem serveru je O.Neff,s.r.o. se sídlem Praha 5, U Mrázovky 1, IČ: 64514985, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném
Městským soudem v Praze,“

Kepler

Já jsem původní zdroj nehledal, v takové, poněkud upravené podobě, mi to poslal kamarád v mailu. Přišlo mi to tak dobré, že jsem to uveřejnil i tady. No nazdar, tak jsem se dopustil i s kamarádem porušení autorského práva! Kašlu na to, kdybych uvedl jen odkaz, porušení bych se nedopustil a vyšlo by to na stejno.

annas

Jak jem napsala, vždy když něco dostanu mailem, snažím se najít původní odkaz., lépe se přeposílám.
Proto jem na to přišla.

Dnes jsem uviděla otázku vpředu, tak jsem si na to vzpomněla. Dostala jsem asi před 3 dny.

anonym

Keplere nezvažoval jste, že byste se živil jako komik? Nebo mít alespon nějakou stránku, kde byste psal takovéto komické věci?

Kepler

Ne, opravdu jsem to nikdy nezvažoval. Jednak takové srandičky sám nevymýšlím, jednak v přímé konfrontaci mám delší vedení. Mám ale rád vtipné lidi, mým vzorem je Jan Werich. Je mi líto lidí beze smyslu pro humor, mně to zásadně pomáhá k přežití tohoto slzavého údolí. Já se snad budu přiblble chechtat ještě n smrtelné posteli 🙂

Jiří Bohumil

Keplere, co se týče Wericha, toť byl a stále je, i pro mne, vzor vtipnosti a životní moudrosti. A vtipné lidi mám rovněž rád a i smysl pro humor (snad) mám. Pouze takovéto „srandičky“ mi připadají trochu „na hraně“ a nepovažuji za vtipné se bavit na úkor druhých.
Ruku na srdce-jak by se Ti to líbilo, pokud by někdo, něco takového, udělal Tobě?
Jako „nezúčastněnému“ Ti to přijde legrační, jako „postiženému“ asi méně.
„Sranda muší bejt, i kdyby na chleba nebylo“, ale ne za každou cenu a na cizí účet.:-(
A teď už je „polemiky“ dost a musím šprtat dělat něco „smysluplnějšího“, zase to budu dohánět.:-)))

Michala11

Jé oni už mého Pepíka chytli a on se doma ani nepochlubil.

ivzez

@Edison,

»nemít na něco čas, tuplovaně na „zábavu“«, neznamená,
že takový člověk neumí žít. Podle mne je to naopak.

Takový člověk podle mne žije takovým způsobem a tráví čas takovými
věcmi, které považuje za užitečné, které jej těší, baví apod.

Navíc jsme každý jiný a co připadá jednomu zábavné, se může jinému jevit hloupé, trapné, obtěžující apod.

Edison

No právě… Kdyby člověk žil jen pro užitečnost mi právě přijde značně.. nudné, řekl bych až nelidské. Tím, že „neumí žít“ mám na mysli „neumí si najít čas na bohapustou bezúčelnou zábavu“. V širším slova smyslu žije poidle uspořádaného časového schématu, nemá rád překvapení, bývá špatně přizpůsobivý změnám okolností a mnoho a mnoho dalšího. Život je tak pestrý…

A nakonec… já to myslel dost obecně… Srandiček může být moho různých druhů realizovaných dalšími mnoha způsoby… Tak asi tak.

Jiří Bohumil

Když to Keplerovi zopákli, tak ještě něco přidám.:-)
Člověk, který má stále co dělat a nenudí se, nemusí žít jenom život „užitečný“ ale spíše „smysluplný“. A baví jej to a těší (jak píše ivzez). A pak ani nepotřebuje vyplňovat svůj život bohapustou bezúčelnou zábavou. A už vůbec neplatí, že žije podle uspořádaného časového schematu, nemá rád překvapení a je špatně přizpůsobivý změnám okolností.
Toť „holý nesmysl“ (bez urážky) 🙂.
Život sám, i bez těch srandiček, je toho všeho, výše uvedeného, plný. A i proto jej stojí za to žít. A jeho zpestření je možno mnoha jinými způsoby, opět více „smysluplnějšími“. Třeba vyrazit do přírody, do hospody na pivko, pokecat s kamarády a pod.
No a pokud se ten dotyčný Pepa nudí při tom, když manželka nakupuje, tak, pokud mě to nebaví, sedím v autě a čtu si pěknou knížku, nebo poslouchám audioknížku z mobilu, případně si prohlížím zajímavá videa v mobilu, na což jinak moc času nemám.
Není to „smysluplnější“ než někomu něco dávat do košíku, nebo mu z něj něco brát a pak se bavit na jeho účet?;-)
Takovéto „srandy“ považuji poměrně za primitivní.:-(
Ale, jak se říká, „proti gustu, žádný dišputát“.
Ale pokud by to udělal mě, koledoval by si… 🙂

ivzez

Proč jste si vybral jenom užitečnost?
Píšu i o věcech, které člověka těší nebo baví.
A nemusí to být žádné laciné vtípky.

Mám radši jiný humor.

led

Mám rada srandičky a humor, ale nie tie „lacné“ popisované akcie humoristov boli už veľakrát ukazované v mnohých komerčných televíziách, nič nového a opakovaný vtip už nie je vtipom, pokiaľ si ten pôvodný ľudia pamätajú.

Kepler

led: nuda je když éééé…nevíte co s roupama. Nejlepší je dávat někomu do nákupního košíku 🙂

led

Ďakujem, to „éééé“ je krásna definícia nudy 🙂

Edison

Keplere, říká se „nerví, co roupama“, nikoli „s roupama“. A lepší je to z toho košíku druhým brát… A skládat to zpátky do regálu… 😁