Koho, z významných či nevýznamných lidí, byste oživili poslední kapkou „živé vody“ a proč?

Samozřejmě až po obživnutí svých blízkých.
Omlouvám se za utopistickou otázku!

Nejlepší odpověď
fcoop

Omluva není na místě........­......náhodou celkem vyčnívá z té hory volovin.
Oživit?......­........asi nikoho,nechal bych věci tak,jak jsou.
A byla by to i „podpásovka“.­...........pro toho oživlého.
Třeba takový Werich.......­..........ten by tedy zíral,kam to jdeme,kudy a kdo si hraje na náčelníka.
To by asi nerozchodil.

Další odpovědi
gecco

Přemysla Otakara II…
A proč? – zlata máme dost, ale železo nám chybí…
!!!
___
Var.B – Karla IV…
___
😉

annas

Osobností je několik, záleží na tom, kterou oblast upřednostnit.

Vzhledem k lásce autora k české zemi, domovu a české řeči, vybríám svého oblíbecného Karla Čapka.

„Rodný kraj je kraj dětství, kraj prvních, a proto i nejsilnějších dojmů, objevů a poznatků. Člověk se tam nemusí vracet, protože tam vlastně nepřestal žít, ať se octne kdekoli. Rodný kraj je jako rodný jazyk; i kdyby někdo mluvil nebo psal jiným jazykem, nepřestane myslit a snít jazykem svého dětství. To není vliv, nýbrž něco původnějšího a silnějšího: to je kus vlastní duše a osobnosti.“
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=4739

„A ještě musím pochválit tebe, tebe, česká řeči, jazyku z nejtěžších mezi všemi, jazyku z nejbohatších všemi významy a odstíny, řeči nejdokonalejší, nejcitlivější, nejkadencovanější ze všech řečí, které znám nebo jsem slyšel mluvit. Chtěl bych umět napsat vše, co dovedeš vyjádřit; chtěl bych užít aspoň jedinkrát všech krásných, určitých, živoucích slov, která jsou v tobě. Nikdy jsi mi neselhala; atd.“

http://nepovinna-cetba.webnode­.cz/news/karel-capek-chvala-reci-ceske/?utm_sou­rce=copy&utm_me­dium=paste&ut­m_campaign=co­pypaste&utm_con­tent=http%3A%2F­%2Fnepovinna-cetba.webnode­.cz%2Fnews%2Fka­rel-capek-chvala-reci-ceske%2F

Jak jsem mohla zaponenout na Čapka jako humanistu. Jeho filozofie se hodí i do současnosti, takže určitě by se divil nejen tomu, jak vypadá čeština, ale i tomu, co se děje ve společnosti …

" Vycházel z toho, že zlo, násilí, potlačování, válka představují největší nebezpečí pro svobodný rozvoj individuality a uplatnění jejích schopností, a tím i nebezpečí pro lidstvo vůbec. Násilí může mít různou podobu atd. "

V jeho době šlo o nebezpečí fašismu.

http://www.phil­.muni.cz/fil/ces­fil/studiejz/08-capek.html

briketka10

Jednalo by se o více lidí.
Určitě mou babičku z Moravy, taťku, mou
skorotchýni a mého dědečka z mamčiny
strany.
Proč? byli ke mě všichni moc laskaví.

Drap

Šel by Jára Cimrman ? V tom případě by to byl on. Je potřeba někoho, kdo by konečně jakýmkoli způsobem začal hýbat s naší společností. Pokud by to nemohl být Jára, tak bych poslední kapku nechal uchovat pro Jugara. Je to genetický zázrak blbosti a takový by ani nešel naklonovat. Bylo by škoda, kdyby lidstvo mělo přijít o to, že může shlédnout, nebo je jen číst plody z mozku takového „velikána“!

Lamalam

Leonardo da Vinci. Ráda bych si s ním pokecala.

ahold

Pana Wericha.
Pro jeho názory, myšlenky, moudro.

dudu

Určitě by se jednalo o oba moje dědy, které jsem neměl šanci poznat. Ten první zemřel na zranění z války v roce 1933 a druhý v roce 1948, tedy také před mým narozením. Vůbec si však nejsem jist, zda poté co moji drazí předkové díky mně prozřeli, bych od nich sklidil pochvalu.

marci1

První mě napadla „Matka Tereza“. 🙂
Citát : „Láska začíná doma; láska žije v domovech, a proto je dnes ve světě tolik utrpení a tolik chybí štěstí… Každý dnes vypadá hrozně uspěchaný, ustaraný kvůli lepšímu blahobytu a většímu bohatství a tak dále, takže děti mají velmi málo času pro své rodiče. Rodiče mají velmi málo času na sebe navzájem, a tak doma se začíná ničit světový mír.“

Šidlo

fakt sa osravedlňujem za drzosť, ale ked vidím, že 30% odpovedajúcich nechápe jasnej otázke koho by ste oživili

až po oživení svojich blízkych…to jest rodiny…a oni to aj tak napíšu

tak Mariu Montessori…aby bola nová generácia plne funkčne gramotná a naučená poriadne si prečítať text, pochopiť ho až potom reagovať.....veľa problémov by sa v bývalej feredácií vyriešilo

anonym

Byly by jich mraky.
Karel Kral,Václav Havel,Jan Werich,Vladimír Menšík,Lubomír Lipský,Růžičko­vá,Mercury,Laď­ka Kozderková,Ota Petřina,Richard Kybic,Jiřina Jirásková,pan Chudík a další.
Ale samozřejmě i mojí babičku a tátu a kamarády,co mi odešli z tohoto světa,dříve než museli.

bolak

Toho kluka Hitlerovic, chtěl bych vědět proč zaútočil tak brzo na Rusy a proč pálil židy v pecích, když je mohl využít jako pracovní sílu nebo válečné jednotky, když mu je ostatní státy posílali „free shipping“. Nakonec bych se ho zeptal co si myslí o Konvičkovi a oholil mu knírek.