Avatar uživatele
Gus_Fring

Koho byste chtěli za příštího prezidenta ČR?

K volbám na prezidenta sice zbývají ještě 2 roky, ale i tak se to blíží. Koho byste rádi za příštího českého prezidenta? Samozřejmě z možných osob, tudíž vyjma aktuálního prezidenta, pouze živé nad 40 let.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, jirka F před 1253 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Stejně jako v posledních volbách: Jiřího Drahoše.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Hlavně někoho, kdo nebude zastupovat EU v ČR.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Líbila by se mi tam paní prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D.
Rektorka Mendelovy univerzity, zdá se být seriózní a spravedlivá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

KEPLER NA HRAD! Alespoň by bylo veselo, beztak je to funkce spíše reprezentační a věřím, že by při tom všem DOKÁZAL udržet rovnováhu i při 2 promile, Miloš je už moc velká ostuda. Pokud je mi známo, tak v naší historii mu může konkurovat jen polský zaprodanec kníže Vladivoj (troska, uchlastal se xmrti) :) ;)

Ale vážně, on Miloš přese všechny kontroverze není zase úplně špatný, mnozí zapomínají, že jsme měli prezidenty jako Beneš nebo Havel. :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mr. Marek

Saša Vondra

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Hlasuji pro armádního generála ve výslužbě Petra Pavla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Nejraději bych, kdyby byl prezidentem Zdeněk Svěrák. Což je asi zbožné přání.

Také by mi vyhovovali:
Pavel Rychetský
Petr Pavel
Jiří Drahoš
Prof. Kysela
Ivan Bartoš
Lenka Bradáčová
Josef Středula

Poměrně celá řada lidí by mi vyhovovala. V zásadě mi stačí, když tam nebude sedět nějaký bolševický zloděj, což vylučuje většinu současné garnitury. Prezidentský úřad je v současné době instituce degradovaná na absolutní dno, nový prezident, ať už bude jakýkoli, bude jistě změnou k lepšímu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Dřív než volby bude státní pohřeb. Kdokoliv bude lepší než tady ten tajtrlík.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PepasAvalonu

Na hrad nepatří prezident.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajoch

Mareček Benda........­.............­..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

V novodobých českých dějinách byl paradoxně nejlepším prezidentem čmajzpero Klaus. A ani bych se nedivil, kdyby mu zdraví dovolovalo, že zkusí kandidovat opět.

Jinak promiňte, ale žádnou osobnost co by byla hodna tohoto úřadu neznám. Buď jsou to bývalí komunisti, příp. lidé naprosto odtrženi od reality, nebo co ještě hůř, vítači.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1043 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
paul1

Já si myslím, že Masaryk za to, co se o něm psalo ani nemůže, kult si asi sám vytvořit nechtěl. Mně se zdá seriozní, on i jeho jeho heslo: „Nebát se a nekrást“. Kdyby bylo dodržované aspoň částečně, mohlo tady být omnoho lépe. A Klaus? Samolibý ješita.

před 1252 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PepasAvalonu

Tolik demagogie, propagace, manipulace a pseudo-faktů, kolik používá ve vlastních knihách… kult si tvořil částečně i sám a určitě by za to byl sám – co z toho vzniklo. Vůdce to byl (ale jaký… a pro co..).

před 1252 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PepasAvalonu

byl *rád

před 1252 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mr. Marek

Masaryk se pasoval do určitého stylu panovníka, vzdyť Beneše zvolil jako svého nástupce, což je v republice nestandardní. Pepo, neházej to do jednoho pytle, myšlenky TGM jsou v mnoha ohledech promyšlené a moderní. Dobré názory jsou i na druhé straně barikády.

před 1251 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PepasAvalonu

Některé, ale moc ne (ty liberální, ale ty ani nejsou jeho). On byl panovník skoro v pravém slova smyslu, protože tvořil stát, zákony, budoucnost, neomezeně určoval co a jak. Zákony zůstaly skoro všechny z monarchie, jen některé předělané, aby pasovaly na republiku. Masaryk, hlava státu, si nechal i většinu panovnických poct, které byly založené na autoritě, zákonné účtě, trestání urážek hlavy státu, nechal se oslavovat, prohlásit za osvoboditele, tatíčka národa atd. Převzal i trůn, který akorát nebyl dědičný a taky sídlo s všemi výhodami hlavy státu (hlavně pro něj – pro jeho nástupce už ne). Přeceněná osobnost a jeho dílo je plné demagogie a překračování faktů (i historických), jak se zrovna hodilo.
Psal jsem, že hlavními osobnostmi v republikách jsou buď jen tvůrci tě republiky nebo její velcí reformátoři… Kteří se ale nikdy moc republikově a demokraticky nechovají.

před 1251 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PepasAvalonu

*překrucování..
Ja se na to.. 😂

před 1251 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JežíšKristus

Aliendrone: tak Beneš aspoň nekradl v OKD 😉

před 1253 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Nicméně i tak bych ho označil za nejhoršího našeho prezidenta ever!

před 1253 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JežíšKristus

Beneše? Toho tak trochu semlely dějiny.

před 1253 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mr. Marek

Neměli jsme dosud opravdu dobrého prezidenta. Zejména v moderních dějinách, od roku 1989. Svou reprezentací tomu měl blízko Masaryk a možná paradoxně vystupováním Klaus, ačkoliv žádná sláva. Havel se buď idealizuje, nebo démonizuje. Obojí nemá s realitou u VH nic společného.

před 1253 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PepasAvalonu

Správná odpověď je, že jsme nikdy neměli dobrého prezidenta. Myslíš, že se idealizoval/i­dealizuje Havel, ale Masaryk ne? Přečti si něco o něm a hlavně i něco od něj. On je totiž „tvůrce, tatíček“ republiky a „osvoboditel“ národa, první prezident. Takový kult, který zde má na základě pověsti vybudovaný on, nemá žádná jiná česká osobnost. Dokonce to dělají i „někteří“ v odborné literatuře, kteří jsou jiím fanaticky oslnění a jen zvětšují tu idealizaci o něm. Kult založený jen a pouze na pověsti – propagované, jka na sklonku jeho života, tak nejvíc využívané po jeho smrti. „Zlatá"první republika a "dokonalý“ Masaryk byla pouze propaganda a idealizace (osoby, doby a státního zřízení).

před 1253 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mr. Marek

Já nejsem nijak zarytý fanoušek těchto pánů, neorientuju se na jednoho vládce nebo prezidenta. Idealizace osoby je z principu zcestné, protože člověk nemůže mít jen světlé nebo jen stinné stránky.

před 1253 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PepasAvalonu

Jak říkáš.

před 1252 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek