TATAR

Která kniha pozvedne mysl?

Zdravím Vás,

Poslední dobou se ocitám stále častěji ve špatných náladách, které jsou stále horší. Nezná někdo z Vás nějakou knihu, která má nějaký dobrý smysl a předá mi něco do života? Děkuji

Nejlepší odpověď
marci1

Přečti si třeba nějakou knihu od Dalajlámy:
https://www.kos­mas.cz/knihy/224436/kn­iha-radosti/
Jeden z jeho citátů: „Za nocí nejtemnějších pamatuj na slunce.“ 🙂

Další odpovědi
Mc Merkurion

… Saturnin, Dobrý voják Švejk, nařízení EU …

ivzez

Cokoliv od Karla Čapka, ten mi vždycky zvedne náladu.
Ještě lepší zkušenost mám s hudbou. Do knihy se v případě špatné nálady
nebo smutku musím trochu nutit, hudba pomůže téměř okamžitě.

Floki

Sethovy promluvy

magorvkleci

John Irving – Modlitba za Owena Meanyho
Erich Maria Remarque – Tři kamarádi
Haruki Murakami – Kafka na pobřeží
Terry Pratchett – Stráže! Stráže!
Thornton Wilder – Devět měst
Peter Hoeg – Cit slečny Smilly pro sníh
Umberto Eco – Baudolino
Gene Brewer – Svět podle Prota
Miloš Urban – Lord Mord
Petr Stančík – Mlýn na mumie

aliendrone

Dobrá kniha na špatnou náladu? „Tři muži ve člunu o psu nemluvě“ (J.K.Jerome). Primárně ti zaručeně zvedne náladu (o to asi jde především, že – BTW neznám nikoho, kdo při jejím čtení občas doslova neřval/neslzel smíchem) a jestli ti „dá něco do života“ – to záleží na tom, jak čteš. Většina lidí čte a témeř se nad obsahem nezamýšlí. Jestli se nad „Třemi muži ve člunu…“ ZAMYSLÍŠ, může ti i dost dát.

Hranato

Jaroslav Kalfař – Kosmonaut z Čech