bolak

Klepete na dřevo? Trpíte taky touto divnou úchylkou? A dělaj to i ostatní národy nebo je to ryze česká záležitost.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Neklepu

Doplňuji:
Nevěřím na pověry a tak na dřevo neklepu, ale občas si zaklepu na svoji palici dubovou. Samozřejmě, že bych zaklepala i na dřevo, ale pouze v případě kdybych šla někoho navštívit kdo by měl dřevěné dveře a neměl zvonek.

Další odpovědi
Lakeysha

Neklepu

Já klepu na zuby…je to divnější, ale zvyky se různí:-D

briketka10

Neklepu

jen někdy na kovový věci, jako na trubku, nebo na postel a ták :)
a 3×..
Doplňuji:
Damianko a to jako na svoje ??
nebo na nějaké cizí protézky ve sklence ?? Ha :)

hanulka11

Neklepu

Doplňuji:
na dřevo ne – to shoří -klepu na to co neshoří ......

Pájo

Neklepu

Na nic.
(nejsem pověrčivý)

gnr54

Neklepu

Damiana

Neklepu

Take klepu na zuby:-)) Budu muset být opatrnější nebo že mě bude mít brzo můj zubák radost!
Dřevu nevěřím, protože lehce shoří.
Doplňuji:
ad Briketka: Na vlastní. Zatím…:-)))))

anonym

Klepu

Doplňuji:
na čelo, ale jestli jsem dřevo, ať posoudí jiní

SajmonModer

Klepu

anonym

Klepu

,ale jsi dost daleko!

salsa verde

Klepu

Pudlík

Klepu

Kajra

Klepu

vlk samotař

Neklepu

Doplňuji:
Na pověry nevěřím.

anonym

Již Keltové a staří Řekové klepali na dřevo – respektivě na stromy, neboť věřili, že v nich přebývají dobří duchové.

anonym

http://sedesat­ka.cz/node/9079