allayne

Klamavá cena, co s tím?

Ahojte,
šla jsem si do drogerie koupit určitý výrobek, u kterého byla cena 169,–. Když jsem ovšem platila, byla mi naúčtována cena 199,–Zeptala jsem se prodavačky, co to má znamenat a ona že se stala chyba,a je to výrobek za 199,–.Mám se dožadovat příšte vydání výrobku za tu cenu, kterou měli uvedenou? Nejde mi o blbých 30Kč, ale dle mě je to klamavé označení a je to chyba jejich, ne? Tak ať platí. Co vy na to?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano měli by Vám to prodat za cenu jaká je uvedená na regálu. Je to jejich problém.
Sám jsem to asi dvakrát uhádal, ale byl jsem v celém obchoďáku za zločince i pro ostatní zákazníky. Naposled jsem to vzdal a zaplatil co chtěli u kasy, ale správně to není. Chování ostatních zákazníků nechápu, nebo jsme opravdu takoví berani ??
Doplňuji:
Samozřejmě je to tak. Na druhé straně to zaplatí ten pracovník, který to popletl.

Další odpovědi
Miroslavst

To by byla voda na můj mlýn. V tom se úplně vyžívám.
Dle zákona na ochranu spotřebitele je platná cena uvedená u nebo na zboží. To, že mají někde chybu je jejich věc.
Pozor však na přesné označení na cenovce (souhlasit musí gramáž, velikost balení a další údaje).
V žádném případě bych neplatil 199 ale pouze 169,–Kč!!!
Taky mi nejde o „blbých“ 30 korun, ale o princip.

anonym

Mnohokrát jsem si všiml,asi jako každý – když se spletou,zmýlí se – vždy ve svůj prospěch.
Jsou to ale náhody.

panenka

Určitě bych to jen tak nenechála.Jednou se mi to stalo v Hypernově když jsem dělala nákup a kupovala jsem si boty.Po zaplacení se mi zdálo,že platím nějak moc peněz a tak jsem se podívala na účtenku kde byla cena za boty 699 a měla být za 399 kč a tak jsem zašla na informace a řekla jim že mám na účtence uvedenou jinou cenu než je v letáku.Tak se mi omluvili vrátily mi peníze a já si je pak koupila jinde.Ted když jdu nakoupit tak si cenu zjištuji na sloupu v obchodě abych věděla kolik co stojí.

Jahoda

Přesně jak říká kolegyně. Nenechte se. I když je to jen 30 Kč, i to jsou nějaké peníze a nebudete jim je tam přeci nechávat jen tak! Prodavačce ukažte, že je tam opravdu napsaná cena 169Kč. Nevím, v jaké drogerii jste byla, ale v několika drogeriích je to takto: Když prodavačky dají pod výrobek jinou cenu, než doopravdy ta věc stojí, dají Vám něco jako omluvu. Mojí kamarádce třeba dali řasenku, druhé zase slevu a potom jí podruhé dali takový bonus, že když u věci, kterou chtěla byla levnější cena, než to ve skutečnost stálo, zaplatila tu nižší cenu. V každém případě se nedejte. Klidně si zajděte za vedoucím. Máte na to právo. Do budoucna Vám v tomto přeji mnoho štěstí, jelikož řešení podobných situací a ještě k tomu s vedoucími, je někdy opravdu o nervy… 🙂

mojitek

Taky se mi to stalo,reklamoval jsem a uspel jsem. dali mi omluvny šek na utratu 50kč . Nedejte se,je to jejich problem.Vy platite jen cenu kterou maji uvedenou u zbozi.Ostatni je jejich problem…

led

podla zákona platí regálová cena, ak je vyššia než v pokladni platí pokladňová cena. Vždy platí nižšia.

Spiritus

já bych se bránila..taky se mi to už kolikrát stalo a zatím mi dali za pravdu…

FOG

Zrovna vcera jsem si kupoval nejaky vyrobek,co byl slevnen ajeste dalsi veci.Mel jsem pripravene penize tak akorat,aby pokryly naklady,ale cena byla cca o 30 kc vyssi.Zaplatil jsem ,byla za mnou jiz rada lidi a ve dverich jsem si kontroloval uctenku a cena byla puvodni pred slevou,tak jsem sel zpet a penize mi s omluvou vratili.

ReHu

Byla o tom i reportáž v Obč.judu. Platí cena uvedená u zboží nebo na zboží.
Pokud to nemají v systému, je to jejich chyba.
Mně to také rozčiluje, jde mi o princip.
Přeju pevné nervy.