Kajdamajda

Klalkulačka-je to pro vás zvláštní?

Jen si vemte.Nikdo z hlavy nevypočítá kolik je 2 345 894 432 krát 345 765.A kal­kulačka to má hotová za ani ne sekundu.Já to nechápu!Taky to nechápete?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

jednoduché kalkulačky jsou vlastně jen sčítačky – nepoužívají mikroprocesor ale pouze logické obvody, ty vědecké používají mikroprocesor…

bez toho, aniž bys věděla, co jsou logické hradla (and, or, nand, xor) se těžko vysvětlí, jak kalkulačka funguje, ale představ si, že každé číslo, které zadáš do kalkulačky se převede do jedniček a nul (jednička znamená napětí na konektoru hradla, nula znamená žádné napětí), tyto hradla zpracují vstup a vyhodí výstup…

každopádně je to dosti složité ale můžeš si o tom něco přečíst
http://voho.cz/wi­ki/informatika/har­dware/kombinac­ni-obvod/scitacka/

Další odpovědi
honza19hk

samozřejmě že to vhápu,je to jen otázka tištěných spojů.
Doplňuji:
oprava chápu