Djukenzie

Nevíte, jak je to s váhou zavazadel v letadle? Letenku jsem si koupil u Kiwi.com a informace se liší od jiných.

Kiwi letenka a velikost zavazadel

Dobrý den, koupil jsem letenku na kiwi.com zmatlo mě, že mi do letenky píši max zavazadlo malou tašku 33×20×20 3kg. A přitom všechny 3 aerolinky kterými poletim dovoluji větší 10kg příruční zavazadlo zdarma. Komu mám věřit? Nechce se mi zbytečně dokupovat bagaž.

///edit

Jde o to, že ve všech těch aerolinkách mají příruční zavazadlo (to větší) do 10kg v ceně. Ale kiwi mi nabídlo pouze malou osobní tašku se 3kg v ceně. A další velké (20kg) za příplatek. A i na elektronické letence to uvádějí, že pouze 1×Malá osobní taška
33 × 20 × 20 cm, 3 kg. A co to zavazadlo do 10kg? O tom se nikde na kiwi a na letenkách nepíše.

Odpovědi
Edison

https://www.ki­wi.com/cz/hel­pcenter/article/za­vazadla/co-je-prirucni-zavazadlo-a-kolik-si-jich-mohu-vzit

Zdroj: https://www.ki­wi.com/cz/hel­pcenter/article/za­vazadla/co-je-prirucni-zavazadlo-a-kolik-si-jich-mohu-vzit

Kepler

Já jsem přes kiwi letěl loni Wizz airem a tam bylo příruční zavazadlo do 10 kg zdarma + malá příruční taška. Váhu a rozměry příručního zavazadla nestanoví kiwi (ten jen zařídí letenky), ale letecká společnost. Mohou se lišit podle společnosti a typu letadla. Nejlepší by bylo zavolat na infolinku kiwi.

autacek

Kiwi je jen prodejce letenek, nikoli dopravce. Ovšem co za druh letenky a jaké smluvní podmínky sis sjednal to my nevíme. Víc se dozvíš na stránkách aerolinek při odbavení, tam jsou podmínky letu a zakoupené letenky popsány docela podrobně a ty jediné jsou směroplatné.

Djukenzie

Děkuji. O tom vím, četl jsem. Jde o to, že ve všech těch aerolinkách mají příruční zavazadlo (to větší) do 10kg v ceně. Ale kiwi mi nabídlo pouze malou osobní tašku se 3kg v ceně. A další velké (20kg) za příplatek. A i na elektronické letence to uvádějí, že pouze 1×Malá osobní taška
33 × 20 × 20 cm, 3 kg. A co to zavazadlo do 10kg? O tom se nikde na kiwi a na letenkách nepíše.