zjentek

když zaplatím darovací daň z úplatku, je tento poté definitivně dárkem?

Doplňuji:
drap: no právě! a já těm na úřadě zalhal o úplatku, že je to dar a zaplatil jsem tu darovací daň, což byl teda pěknej balík ..takže dar je teď dar, že?

Odpovědi
Drap

Ne. Dar je dar a úplatek je úplatek.
Doplňuji:
Pokud máš darovácí smlouvu, tak je to dar. V opačném případě jsi zbytečně zdanil "černé peníze "a zůstává to stále úplatkem a ještě se ti díky tomu vyskytne celá řadfa problémů v účetnictví při případné kontrole.

anonym

Ne.
Úplatek je něco za něco, mít prospěch, zisk aj.
U daru nevzniká prospěch, zisk apod. dárce.

MK44

Pokud zaplatíte darovací daň z úplatku, snad by to šlo brát jako přiznání se k úplatkářství a tedy jako polehčující okolnost. Musel byste zaplatit darovací daň z daru. Vzhledem k tomu, že ten, komu jste daroval, bude mít s největší pravděpodobností ve smlouvě zákaz přijímání darů, velmi ho tím potěšíte a určitě se Vám za takový úplatek odvděčí.

zjentek

MK44: já nedával, já bral :o ..dohodl jsem se s dárcem, když mě uplatil, že se zachovám jako obdarovaný a mu to nevadilo ..říkaj, že zdravý rozum a dobré mravy jsou vždy nad zákon, tak je tam takto ještě nějaký háček?

MK44

Jakou protislužbu a v jaké funkci jste Vy dárci poskytl, že mluvíte o úplatku? Nebo dárce sumu získal formou úplatku? Pak byste měl, protože o tom zjevně víte, toto úplatkářství oznámit a nikoli se něm podílet…

zjentek

prej mu ty miliony dala tetička a té její babička a té zase její bábi a tak to jde až sem:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Bji­ny_pen%C4%9Bz
..prej jen tak darují celé jejich pokolení a on také musí

MK44

Nejlíp bude dělat, že tomu věříte.

zjentek

aha ..a ten celej systém musí taky dělat, že tomu věří,že? Není on špatně nastavenej? Po tomto příběhu teprve vidím, že úplatek jako takový vlastně neexistuje ..pokud nechceme