Psychotic

Když vidíte cizí slovo (nebo jméno) z řeči, kterou neumíte, jak ho přečtete?

Česky? Anglicky? Řečí, která vypadá podobně? Pokusíte se napodobit řeč, ze které pochází?
Pro příklad třeba jméno „Sjöberg“.

Doplnění: Jak odpovídající správně pochopili, ptám se obecně, nikoli přímo na toto jméno. Pokud by to někoho zajímalo, vyslovuje se to „Chj-bery“ na jihu Švédska a „Chjábery“ na severu. To nikdo netipne 🙂

Odpovědi
Cenobita

Přečetl bych to sj(e)berg; temné oe, ale je to nějaká severská řeč, tak to může být i jinak.

quentos

Uplatním pravidla čtení z jazyka, který se mu nejvíc podobá, nebo univerzální čtení daných souhlásek (jako v případě ö).

Kepler

Pokusil bych se to nějak napodobit podle toho jak mi ta řeč zní. Vyslovil bych to podobně jako Cenobita, ale bez toho „j“, případně jako „séberg“. Švéd by se asi usmíval, nebo by nerozuměl.

anonym

Vyslovuje se to Schjébergch,tak mi to říkal strýček,když ještě žil,byl to švéd.

talka

Na překladači je i výslovnost.

Psychotic

Cenobita: Chci dát plus, ale „uživatel dnes obdržel maximální množství hodnocení“.

Psychotic

Už dobré.