Spartaboy

Když ve hře šachy je vpravo tmavé pole místo bílého vadí to?

Mě nenapadá žádný důvod proč by to mělo narušovat, měnit nebo kazit hru (pokud tedy nebude prohozená i dáma a král třeba).

Odpovědi
Gus_Fring

Pokud jsem tě pochopil správně a máš v podstatě otočenou šachovnici, tak ano, vadí to. Vůbec by potom neseděla notace. Takže jezdci budou vyjíždět na jiná pole než normálně, střelci budou prohozeni atd. Ale pakliže chceš hrát jen amatérsky, bez ohledu na notaci, znalosti zahájení atd., tak není problém.

Justin1

Pokud by to oběma hráčům vyhovovalo, mohli by šachovnici zrcadlově obrátit, ale není dobré, aby si na to zvykali, pokud chtějí hrát i s někým jiným, kdo nechce hrát na obrácené šachovnici.

Kazatel

Protože bys hrál novodobý západ proti východu, místo sever proti jihu.

Spartaboy

Je to tak u hry Battle Chess. Když hraji s 2D figurkami tak je vpravo tmavé pole. S 3D figurkami je to ale správně.