salsa verde

Když už jsme v té škole…co Pythagorova věta?

Slovy prosím!!
Doplňuji:
nejde mi o to že najdete odkaz, to jistě chápete 🙂 pěkně z hlavy a sami!

Nejlepší odpověď
quentos

součet obsahů čtverců nad oběma odvěsnami trojúhelníka je roven obsahu čtverce nad jeho přeponou.

Možná se to učívá opačně, ale vzhledem k té rovnosti je to jedno; formulovat vlastními slovy je to lepší. Středoškolskou matematiku mám dosud v paměti, Pythagorovku jsem nedávno učil ségru, je to pár měsíců

Další odpovědi
anonym

naposled když jsem tu větu vysvětlovala matikáři zrudnul jak pivonka tak to zkoušet nebudu,berou mě roupy a to by nedopadlo dobře

Miroslavst

no já to spletl a napsal archimedův. Sorry

panenka

Pythagorova věta popisuje vztah, který platí mezi délkami stran pravoúhlých trojúhelníků v rovině. Umožňuje dopočítat délku třetí strany takového trojúhelníka, pokud jsou známy délky dvou zbývajících stran.

Zdroj: http://www.ma­tematyka.estran­ky.cz/stranka/pyt­hagorova-veta