Wyruz

Když usínám, začnu panikařit a vzbudím se. O jakou nemoc jde?

Dobrý den,
Abych tenhle problém trochu víc objasnil.. tahle věc se mi stává jen když spím vedle přítelkyně, zkrátka usínám a už mám pocit, že spím ale trochu bdím a najednou tak nějak začnu panikařit a nevím, jestli se mi to zdá nebo to dělám doopravdy ale začnu zběsile třepat nohama, abych se vzbudil, zkrátka mám hrozný pocit, že se nemůžu pohnout, protože mé tělo už je paralyzované, dokud sebou strachy úplně neškubnu, což mě probudí. Takhle se mi to stává i pětkrát po sobě než se mi pak eventuelně podaří usnout a přitom mě přitelkyně nijak nedrží nebo mi nezamezuje v pohybu. I když v tom lehkém bdění vím, že to je opět ten samý problém a nemám se čeho bát, stejně zase tělo začne panikařit a zase sebou škubnu. Nevíte o jakou nemoc či co se jedná?

Odpovědi
aliendrone

Mám něco podobného, ale pouze zřídka. Při usínání ležím v klidu, skoro spím a najednou mám pocit, jako kdybych se propadl a z výšky dopadl na zem. Při tom s sebou DOST škubnu. (Vím to jistě, nakopnutý palec o zeď bolí ještě dlouho potom, co jsem spolehlivě vzhůru)

Nicméně nestává se mi to často, tak cca 2× –3× do roka a paniku necítím. Takže na to dlabu, ale ty bys (když máš panické pocity) měl asi navšívit lékaře. A hlavně ne LEKAŘE, vylekaný jsi myslím dost. ;) :D