Maggie.b

Když si chci vytvořit málu, mám mít 108 korálků (což mám). 108 je to i s tím velkým korálkem dole?

U mály je dole vždy větší korálek oproti ostatním jak začínají třásně. Počítá se mezi těch 108?
Doplňuji:
Na Wikipedii se píše že je to většinou 19, 21, 27, 54 korálků ale ani jedna možnost s těchto když sem korálky (hnědé) spočítala mi nevyšla.

Odpovědi
dědapetr

Možnost si to spočítat:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/M%C3%A1la ,to množství tam má být vždy dělitelné dvěma + jedna velká.

IK

Mala má 108 kuliček + jedna velká, která by měla být oddělená, protože se nepřekračuje, mala se u ní zastaví a otočí zpět.