Darja3232

Když si chci stáhnout dokument z uloz to ve tvaru pdf, vadí to že mi tam píšou, že mi to může poškodit počítač? Mám to i

Když si chci stáhnout dokument z uloz to ve tvaru pdf, vadí to že mi tam píšou, že mi to může poškodit počítač? Mám to ignorovat nebo radši nestahovat?? Prosím pomocte!!

Nejlepší odpověď
Bedy

PDF sice počítač nepoškodí, ale útočník může využít díru v Adobe Readeru, jednom z nejnapadanějších programů, a problém je na světe. Nicméně v tomto případě bych se nebál, ale je dobře, že se ptáte. V některých případech by to bývalo bylo dobré.

Jinak si soubor klidně stáhněte, předpokládám, že máte zapnutý antivirový program a že ve Windows neřve Centrum zabezpečení, že máte vypnutý firewall či aktualizace. Kdyby řval, všimla byste si dole u hodin červeného erbu s bílým křížkem (vážné nebezpečí) nebo oranžového erbu s černým vykřičníkem (nebezpečí).

Další odpovědi
anonym

.pdf počítač nepoškodí – to varování je obecné (aby člověk nestahoval vše, co vidí – bez rozmyslu).