LADIS

Když se provádí paracentéza zahojí se bubínek ?

Když se provádí paracentéza zahojí se bubínek ? Nemá to třeba nějaký vliv na sluch nebo třeba omezený pobyt ve vodě

Odpovědi
anonym

Pokud se neprovádí často, nemá operativní perforace na sluch vliv (na rozdíl od perforace spontánní, která je bolestivější a nebezpečnější).
Do vyléčení zánětu a zhojení bubínku (jizvy) je samozřejmě nutné dodržovat omezení spočívající i v udržování ucha v suchu, po zhojení ale žádná další omezení nebývají potřebná.

marci1

Po provedené paracentéze se bubínek zahojí rychleji, než kdyby paracentéza nebyla provedena. Je třeba vyvarovat se zatečení vody do ucha, neboť by mohlo dojít k další infekci přímo ve středouší. Postupně, během několika dní po paracentéze, by mělo dojít ke zmenšování množství sekrece z ucha (někdy po zhoršení v prvních dnech), nakonec doprovázenému zlepšováním celkového stavu pacienta. Zahojení trvá cca 10 dnů.