Avatar uživatele

Když se Job uzdravil, zůstaly mu jizvy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jób - biblická postava, vzor a prototyp trpícího spravedlivého.Jób je hlavní postavou stejnojmenné starozákonní knihy Jób.

Kniha začína představením Jobova charakteru — popisuje ho jako spravedlivého a bohabojného člověka, kterému Bůh žehná. Nicméně Satan pomluví jeho bezúhonost a Bůh, aby vyzkoušel jeho věrnost vydá Joba do Satanových rukou, výsledek této tragédie pro Joba: ztrácí své děti, bohatství a fyzické síly. Hlavní část textu sestává z Jobova projevu a jeho tří přátel ohledně toho proč byl tak potrestán, končí Boží odpovědí Jobovy. Jób ve zkoušce obstál a Bůh jej na konec za jeho věrnost a stálost odměnil. Pán požehnal dalším Jobovým dnům a Job žil 140 let (Job 42:10,17). Kromě těchto jizev v duši měl Job i jizvy skutečné. Na Jóba vložil vředy satan, nikoliv Bůh. (Jób 2,7)

Jób je synonymem pro člověka, který v bolesti a utrpení zůstává stálý a dokáže své utrpení s pokorou přijmout. Job je také islámský prorok.
Starozákonní postava, prototyp trpícího spravedlivého.

http://farnostsuchdol.eu/…
--

Stejně jako u Joba.Skutečná rána se člověku zahojí, ale po ní zůstává jizva. Horší je ale jizva na duši, jizva v srdci.i. Jizva, jak známo, nebolí. Ale nedovolí zapomenout. Jak říkal Job: Hospodin dal, Hospodin vzal, jak se Hospodinu zalíbilo, tak se stalo. Pro nevěřící, co se mělo stát, to se stalo ... Nelze změnit, ale bilancovat, smířit se ....

Samozřejmě že každému jedinci zůstávají jizvy nejen skutečné, ale i jizvy pomyslné. Na skutečné pomohou různé hojivé masti, ale jizvy v duši nebo srdci jsou často 13. komnatou, trvá dlouho, než se zahojí ....

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3827
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1654
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1276
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 874
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.