Michal Kole

Když se člověk „lekne“ co se v lidském těle po fyziologické a anatomocké stránce děje ? Co předchází a následuje ?

Nejlepší odpověď
annas

Reakce lidí na leknutí jsou různé. Někdo sebou trhne, vykřikne, , nebo i zakopne, objeví se i hrönský smích. Někdy se rozbuší srdce, objeví závratě, třes, brnění končetin, pocení., horko.

Při větším leknut, když se „člověk ocitne v ohrožení života, určité tělesné pochody, které nejsou pro zachování života v danou chvíli podstatné, například trávení potravy, se dočasně zastaví. Proto někdy v podobných situacích dojde k vyvrhnutí obsahu žaludku a vyprázdnění střev.“

Další odpovědi
iceT

No co,lekneš se,rozbuší se ti srdce,zrychleně dýcháš a mojí mace z leknutí naskakují opary.

zjentek

když se člověk lekne toho, co se v lidském těle po fyziologické a anatomocké stránce děje, tak tomu předchází uvědomění si a následuje úcta. Ale až sem si zatím ještě zřejmě nedošel, soudě dle odpovědí ..nebo jo?,)

anonym

IceT, … a někdo si krupne do textilu,…

postcd

jejstli pak to leknutí má nějaký nepříznivý vliv na tělo, zdravotní.