FlAsh_7

Když rozpouštím čokoládu a pak jí namažu chleba, bude to mít celkově stejně kalorií, jako kdybych ji nerozpustil?

ŽÁDNÝ POKUS O VTIP,…; jen moje normální jídlo

Odpovědi
Edison

Mě to jako vtip přijde. K vytvoření roztíratelné čokolády je potřeba s tou tabulkovou udělat „něco“ víc, než jen rozpustit. Čokoláda se po vychladnutí za normálních okolností vrací do původního skupenství.

Kelt

Pokud dojde pouze k fyzické změně látky bez ztráty hmotnosti, tak můžeš uplatnit vztah E = mc2. Ale čokoláda namazaná na chleba má větší množství energie než samotná čokoláda.

Gus_Fring

Předpokládám, že ano.

da ny

Velmi nevhodné jídlo!!!
Zvláštní úvaha, kam by asi ty kalorie zmizely? Ubyde jen to, co ulpí na nádobě, ve které se čokoáda rozpouštěla. :)