Když rodiče nechají o přezkoušení před komisí není spíš větší riziko,že dítě bude víc stresované a zkoušení dopadne blbě

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je příliš všeobecná, bez znalosti konkrétní situace lze reagovat jen okrajově.

Samozřejmě že je zkoušení před komisí psychicky náročnější, protože ve zkušební komisi jsou nejméně tři učitelé – předseda – zpravidla vedoucí předmětové komise, další odborník a zkoušející.
Nevím, z jakého důvodu jste žádali o přezkoušení.Pokud hrozí nedostatečná, v pololetí o nic nejde. Záleží také na učiteli, z jehož předmětu žádáte o přezkoušení …

Další odpovědi
Sůwa

Když je dítko na propadnutí, tak bych to přezkoušení před komisí doporučovala, stejně to už horší být nemůže.

Damiana

Ono je to nevyzpytatelné. Něteré dítě se stydí před vysmívajícími se dětmi, jiné před despotickými rodiči, další před přísným učitelem. Nejdůležitější je proto vytvořit předem přátelskou atmosféru. Ne strašit, že teď jde o všechno a tohle je jeho poslední šance, ale povzbudit, doma přezkoušet, ale formou hry, ne s bičem v ruce! Domluvit se s učítelem (zkoušejícím), který by měl jako správný pedagog odhadnout psychiku dítěte a zbytečně ho při zkoušce nestresovat. Ony jsou ale také děti a děti. Některé se snaží, nejde jim to a neúspěch je mrzí, ale jiným je vše ukradené a na učení kašlou.

Drap

To riziko tady samozřejmě je, každý to musí posoudit, než podá žádost.

Děda Louda

Asi záleží na tom, kolik nechají před tou komisí.