zdenca21

kdyz rikate ze kazdy pes trefi domu a at je kdekoliv proc teda muj netrefil?

uz je to rok co sme byly 40Kilometru od domova neco vyridit a psa sme meli sebou mely sme jakteriera.pritel otevrel.okno a pes vyskocil z okna.a nenasly sme ho..proc se teda nevratil kdyz pes trefi..jak rikate.

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdy jsem neslyšel, že pes se vždy vrátí domů. A pravda to není. Jen výjimečně najde pes takto dlouhou cestu zpět a to ještě náhodou.

Další odpovědi
Geesha

třeba se mu něco stalo nebo si ho vzali jiní lidé nebo se mu jen nechtělo jít tak daleko domů. není pes jako pes a 40 km je celkem dost

Rocker

Naše fena se taky jednou na chalupě nevrátila domů.Po týdnu jsme zjistili,že jí mají lidi v sousední vesnici,měli jí na oplocený zahradě a dobře se o ni starali.Třeba tvýho psa taky někdo našel,a má se u nich dobře.

cochee

Kdo to říká? Zatím jsi měla všechny otázky o kočkách a o těch se to skutečně říká. O psech jsem to v životě nikoho říct neslyšel.

anonym

Nevím o tom, že by tady tvrdil někdo, že pes trefí domů ať je kdekoliv.
Některý pes je schopen vrátit se za optimálních podmínek po vlastní stopě nebo
po stopě svého vodiče. Pokud psa odvezete autem 40km od domova, jen těžko se může zorientovat.
Navíc plemeno jagteriér je poměrně vyhlášený útěkář. Zachytí stopu a vydá se po ní a víc ho nezajímá. I zdytní myslivci mají problémy s tímto plemenem a jeho poslušností a temperamentem. Při norování jsou ale velmi úspěšní.
Doplňuji:
Podobné potíže mohou nastat i jiným loveckým plemenem . Není na škodu ponechat na místě nějakou svou věc ( kabát, brašnu atd.) a zkusit se vrátit druhý den ap.Pes někdy najde tuto „stopu“ a pohybuje se v její blízkosti.
Ovšem rok po ztrátě psa je zbytečné něco takto řešit. Krátce po ztrátě se dají využít jiné možnosti. Zveřejnit tetování a čip psa, hledat v útulcích, příp. podle udané identifikace u chovatele nebo přes chovatelský klub ap.

Andre5000

Psi mají špatný orientační smysl, jsou závislí na svém pánovi.