Mili @

Když propletete prsty jako při modlení, máte navrchu pravý nebo levý palec?

Jestli je rozdíl mezi praváky a leváky…
Doplňuji:
Já jsem pravák a nahoře mám pravý palec …

Nejlepší odpověď
quentos

Pravý – a jsem levák.

Další odpovědi
BEAES

Pravý a jsem pravačka.

anonym

Jsem pravák,ale palec na hoře mám levý.

Jahoda

Nikdy jsem se nad tím nezamýšlela. Teď jsem to zkusila a nahoře jsem měla palec pravý – jsem pravačka.

dagry

Jo Mili, už jsme to tu nedávno probírali, že který palec je nahoře, tak takový člověk jako, že měl být. Tedy pravák nebo levák. I u mě je nahoře levý palec, ale pravou píšu, ale je fakt, že většinu úkonů dělám rukou levou. Takže já jsem vlastně obouruč.

hanulka11

tak já se nemodlím, ale zkusila jsem to a měla jsem nahoře levý palec-.....jsem pravák

aramah

Levý ale myslím že se stím nic nedokazuje.

iq

Myslím,že je to dáno právě tím,jaká mozková hemisféra je dominantní.Jsem levák a nahoře mám palec z levé ruky.

flodur

Já jsem pravák a nahoře mám levý.

zdeny

JÁ LEVÝ A JSEM PRAVÁK.

Terryle

Jo, i mamka tvrdí, že se na pajdáku v psychologii učili, že to je základní orientační test, zda je děcko pravák/levák.

Já dávám nahoru levej palec, píšu pravou, ale na některé činnosti mám šikovnější levačku. A podle mamky jsem jako malá brávala tužky do levý, ale když mi je přendala do pravý, bylo mi to jedno… :oD tak ze mě udělala praváka, anžto to mají v životě a ve škole jednodušší :) Ale podle všeho jsem v podstatě nevyhraněná, možná s neznatelnou převahou vrozenýho leváctví.

Ella

nahoře mám pravý a jsem levák ;)

alexandra

Já mám pravý,a jsem pravačka.
A co z toho tedy plyne?????

1popelka1

pravý palec a jsem pravačka

Mili @

Já si stejně myslím, že to opravdu záleží na mozkové hemisféře … jenže to tu tak nevypadá!!!