Ganymede

Jak je to s mozkovými hemisférami?

Z jakeho úhlu pohledu je leva hemisféra?? Levák pouziva pravou ne? :D

Nejlepší odpověď
gecco

S mozkovými hemisférami…
😉
Pravá (v pravé části lebky) ovládá levou část těla (a naopak), tedy levák ´lépe´ používá pravou hemisféru (a naopak)…
Ale funkce hemisfér nejsou totožné, přečti si o tom něco (netuším, jaké máš vstupní znalosti, tak zkus třeba wiki – https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Lateraliza­ce_mozkových_fun­kcí )…
😉

Další odpovědi
UltraFan

V levé přední hemisféře je paměť, v pravé přední je představivost a kreativita. Tudíž nevím proč by levák měl používat pravou 😁 … zjednodušeně používá tu, která se mu hodí

zjentek

To používání mozkových hemisfér se dá ovlivňovat ..dá se to učit. Zažil jsem to v chrámech v Asii. Jenže v našem školství tento předmět jaksi chybí, takže horko těžko ti tady někdo poradí, jak se mozek „používá“.

Hlada

V každé hemisféře je centrum pro jinou činnost. Do odkazu jsem dal stránku s popisem a zajímavým testem.

Zdroj: http://www.fa­ixova.cz/prava-a-leva-hemisfera/

Šidlo

nikto presne nevie

výskumy si vo výledkoch protirečia a vedci sa tiež nevedia dohodnúť

Rokio

Levá hemisféra řídí levou část těla a obráceně. Každá hemisféra ma jinou funkci.