Michal Kole

Když příjdu jako rodič domů z práce a zjistím, že mi syn/dcera vypil pivo, nebo tvrdý alkohol, co můžu dělat ?

Vzít dítě do nemocnice na výplach žaludku ?

Jak mám zažehnat, aby na mě v nemocnici nezavolali odbor sociální péče o dítě, Policii české republiky.

Ledničky běžně zámky nemají ☹

Nejlepší odpověď
Drap

Vzít džbán a zajít si pro točené.

Další odpovědi
www

Až jednou toho potomka budeš mít, vyřešíš to lehce i bez ptaní, věř mně 🙂
A jak, to záleží jen na tobě!

zjentek

když to přežijí, tak pak můžeš odnaučit děti chlastat ..to bude trošku složitější, než je to naučit ,)

bolak

tak ufounek už takhle řádí jo?

iceT

Nemít doma alkohol je jednoduché.

Marast

podle toho, jak staré to dítě je, jestli mu je dvanáct a víc a vypilo pivo, tak bych to řešil domluvou a koupil si nový…

led

Umyť a uložiť spať. Až sa preberie z opice, až potom jednať. Dovtedy akékoľvek dohovory, či už ústne, alebo ručné, sú zbytočné. Pokiaľ je v štádiu bezvedomia, lepší je výplach žalúdka u odborníkov a po ňom malý pohovor u lekára a na polícii (bububu aj s ukážkami následkov alkoholu). Toto u maloletých zaberá, s pubertiakmi je to už trocha ťažšie.
Pamätám prípad s malými chlapcami počas Veľkonočnej šibačky sa opili z voňavky (aj tam bol alkohol), následne po vytriezvení boli na malom posedení s lekárom a policajtom. Odvtedy uplynulo viac než 30 rokov a tí „chlapci“ dodnes alkohol nevypijú.
PS.
Až budete mať deti, budete riešiť automaticky podľa vlastného rozumu, bez pýtania…
Doplňuji:
Na Michalovu žádost česky:
Umýt a uložit spát. Až se probere z opice, až potom jednat. Do té doby jakékoliv úmluvy, ať ústně, nebo ruční, jsou zbytečné. Pokud je ve stádiu bezvědomí, lepší je výplach žaludku u odborníků a po něm malý pohovor u lékaře a na policii (bububu i s ukázkami následků alkoholu). Toto u nezletilých zabírá, s puberťáky je to trochu těžší.
Pamatuji případ s malými kluky Během velikonoční oblévačky se opili z voňavky (i tam byl alkohol), následně po vystřízlivění byli na malém posezení s lékařem a policistou. Od té doby uplynulo více než 30 let a ti „kluci“ dodnes alkohol nevypijí.
PS.
Až budete mít děti, budete řešit automaticky podle vlastního rozumu, bez ptaní …

anonym

Ty máš ale nápady! Prostě si zajdeš na jedno do hospody, pokecáš nad ním s chlapama, pobrbláš nad nezdárným potomkem, chlapi ti řeknou, že co sis vychoval, to máš. Tak si dáš ještě jedno a do toho panáka a až půjdeš domů, budeš naprosto spokojený a vůbec si na incident s vypitým pivem nevzpomeneš. Za to potomkovi (pokud už není zvyklý) bude pořádně blbě a dost dlouho na to bude vzpomínat.
Pokud nebudeš dělat nesmyslný humbuk jako s prodavačkami v obchodě, tak tě nečeká anio žádná polízanice s odborem sociální péče. Jenom budeš potomkovi někdy muset vysvětlit, že „alkohol je metla lidstva“.

sarinks258

Přednáška.Řekni jim jak na tom dopadla Bartošová 😁