chucky

Ustni pohovor

Jak na Vás působí, když někdo na Vaši otázku odpovídá další otázkou.

Nadřazenost, neúcta?

Děkuji

Nejlepší odpověď
iceT

Na mě to působí jako vyhýbání se odpovědi-Jak si to představuješ?A jak si to mám představit?-asi není nejlepším příkladem,ale podle mě je to přinejmenším neslušné.

Další odpovědi
poa.li

Ano, cítím z toho trochu snahu po nadřazování se. Ale občas to bývá i proto, že si chce něco upřesnit, aby mohl dát lepší odpoveď – občas..

venkovan

To je na situaci. Někdy to dělám sám, abych tázajícího dovedl k vlastnímu hledán odpovědi. Třeba když se gymnasista půl roku před maturitou zeptá proč má strom zelené listy.
Jindy to zas využívám, když dotyčného potřebuji doslova vytočit, protože mne už delší dobu zdržuje hloupostmi.
Ale často je to u některých lidí úhybný manévr aby se vyvlékli ze svých problémů.