Vodnivila

Když odesílatel zadá 4.7 příkaz do banky, datum splatnosti je 8.7, kdy budu mít tuto částku na účtu připsanou

pěkně prosím o radu, když odesílatel dá příkaz do banky 4.7 a datum splatnosti je 8.7, tak kdy budu mít penízky na účtu v bance, 8.7 nebo 9.7 jedná se o mezibankovní převod
Doplňuji:
O státních svátcích jako např. 5.7 banka také neúčtuje

Nejlepší odpověď
hawranek

Pokud peníze odeslal 4.7. dopoledne nebo ráno, peníze by měli být v pátek na účtu. Pokud je ale odešle až večer nebo pozdě odpoledne, peníze budou na účtu až v pondělí. V sobotu většina bank peníze nepřipisuje.
Doplňuji:
Jenže to bych si musela uvědomit, že 5.7. je svátek 😁 Takže až v pondělí…

Další odpovědi
pusinka50

Banky mají ze zákona 24 hod na převedení peněz. Tudíž když poukáže peníze 4.7., tj ve čtvrtek, normálně by banka zaúčtovala peníze v pátek, ale jelikož je státní svátek a o víkendu banky neúčtují, dostaneš peníze na účet až v pondělí 8.7.

pllacebo

.

marci1

Za co dostalo „pllacebo“ bod ?