WeWeW

Když někdo zaplatí za sex holce, které je 17 let, co vše jí/mu hrozí, když se na to příjde?

Odpovědi
kostitos

§ 189
(1) Kdo jiného přiměje, zjedná, najme, zláká nebo svede k provozování prostituce, nebo kdo kořistí z prostituce provozované jiným, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až na čtyři léta

(2) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1

  1. v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného značný prospěch, nebo
  2. jako člen organizované skupiny.

(3) Odnětím svobody na pět až dvanáct let nebo propadnutím majetku bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 těžkou újmu na zdraví.

zjentek

Když ho k tomu holka přinutí, bude polehčující okolnost.

Emefej

Pokud dívka tento příjem řádně zdaní, nestane se nic.

Dochy

Domnívám se, že i v případě, že muž nebude iniciátorem „transakce“ a přijde se na to, bude mít problémy. Velké. Jedna věc je normální, dobrovolný sex. To by v 17 prošlo. Ale placený s nezletilou podle mně bude problém.