Rokio

Když někdo řekne, že chce spasit svět a snaží se o to, co takový člověk vlastně dělá?

Nejlepší odpověď
annas

Původně šlo o biblický význam.
"spasit
1.zajistit věčnou spásu, věčnou blaženost někomu. Kdož setrvá až do konce, tenť spasen bude. Bible kralická.

2.vůbec zachrániti někoho od záhuby n. velkého nebezpečí; spasiti se zachrániti se od záhuby n. velkého nebezpečí.
Kdyby byla věděla, že spasí svět svou smrtí, byla by ráda desetkrát za sebou zemřela. R. Svobodová

3. expr. pomoci, prospěti někomu.
Těch několik kroků [do hostince] mne nespasilo. Čapek. Chod."
.Podle PSJC

Je to často hra se slovy – nadsázka – někdo musí spasit svět, všemu rozumí, všechno je špatné, příroda zhyne, protože se neudělá to, co dotyčný říkal …Přece já jsem to říkal, věděl jsem to, ale často jen slova …

Vezměte si politiku, různé reorganizace, změny, školství, zdravotnictví, pošty atd. – pomohou změny k lepšímu? Prospějí, tedy spasí xxx? Zachrání třeba inkluze naše školství?

Einstein řekl: „Kdybych měl hodinu na to, jak spasit svět, strávil bych 55 minut popisováním problému a pak 5 minut jeho řešením."

Špatné nebo nedostatečné informace vedou k chybným řešením. Jestliže o všem pochybujeme, vypovídá to o tom, že jen naše vidění světa není správné, ale svět ano.

Další odpovědi
Nuk nuk

Inu, pár takových jedinců, kteří o sobě tvrdili nebo přesdněji řečeno, tvrdí, že chtějí spasit nebo spasí svět, po Zemi běhá. Obvykle na tom dobře vydělávají, jen to spasení světa se jim moc nedaří. Takže co dělají? Jednoduše lžou. Buď jsou to blázni nebo jsou to (a to je častější) velice mazaní a vychytralí jedinci.

led

Snaží sa presvedčiť ľudí o svojej pravde, napriek ich odmietaniu.

jeden príklad za všetkých. Na slovenských odpovediach je takýto užívateľ http://www.od­povede.sk/uzi­vatel/profil/899 , ktorého spasiteľské príspevky všetkými odmietané pretrvávajú „večnosť“ a s pravidelnosťou karibských tornád ich naďalej uverejňuje.

bububabu

Žádný člověk svět nemůže spasit, ale může to být jen řečnický obrat k tomu že člověk pomáhá druhým třeba s negramotností, výchovou ke správné morálce, zkrátka činí něco co svět obohatí a posune dopředu.