Rokio

Když někdo nedobrovolně skončí na psychiatrii, jak může zase docílit toho, že už k psychiatrovi nebude chodit?

V případě, že nějaká osoba neskončí ze své vůle na psychiatrii, tzv. je nedobrovolně hospitalizována a je nařízena ochranná léčba, jak může zase docílit toho, že už nebude chodit k psychiatrovi ani ambulantně?

Nejlepší odpověď
Drap

Úplně se uzdravit. Jiná možnost neni.

Další odpovědi
ivzez

Opakovaná otázka stejného tazatele je stále porušením pravidel.
Na odborné otázky z oboru psychiatrie by ses měl ptát psychiatrů.

Rokio,
pořád zaměňuješ léčbu s trestem. Ukončení léčby
je možné v případě, že se pacient uzdraví.

Edison

Ochranné opatření nařizuje soud. Přesvědčit tedy soud aby od ochranného opatření upustil.

Evuše

V průběhu ústavní léčby si soud žádá zprávy o průběhu léčby, později nařídí z ústavní léčby ambulantní, pak na podkladě psychiatra rozhodne o ukončení.