Jakub1985

Když mě cizí člověk natáčí na kameru a já s tím nesouhlasím, co můžu dělat?

Minulý týden jsem odstranoval na popud obce část keře, který přesahoval ze zahrady na obecní pozemek. V chvíli na mě vyrazil majitel přilehlého pozemku s kamerou a začal mi bránit ve výkonu dokonce vlastním tělem(magor) použival jsem motorovej zastrihavac plotu. Celou dobu mě natáčel…potom dokonce když jsem volal policii kameru dával těsně k me hlavě aby si vše zaznamenal.Jak proti takovému člověku postupovat??

Nejlepší odpověď
anonym

Na veřejném prostranství tě natáčet může, nesmí ale záznam nikde zveřejnit pokud si ho nevyžádá například policie nebo soud, kde může být použit jako důkazní materiál. Něco jiného je pokud se vyskytuje na tvém pozemku, tam už by si popsané jednání dovolit nemohl. Příště zkus volat policii a oznámit omezování osobní svobody na veřejném prostranství. Měj u sebe pověření úřadu v písemné podobě aby o něm nebylo pochyb. Jen ústně předané pověření rozhodně není dostatečné.