jsemjá

Když mě bolí zápěstí, mám zánět karpálního tunelu?

Nebolí mě pořád.

Nejlepší odpověď
da ny

I to je možné:
https://www.de­minas.cz/tera­peuticka-bandaz-na-zapesti/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=D-wide++Karp%c3%a1lny+t­unel(Band%c3%a1%c5%b­e+na+z%c3%a1p%c3%a4sti­e)&utm_conten­t=Co+na+z%c3%a1n%c4%9bt+­karp%c3%a1ln%c3­%adho+tunelu?
Syndrom karpálního tunelu provází hlavně brnění, mravenčení ruky, prstů, bývá bolest hlavně v noci atd. (mám těžké post. na obou rukou 28 let, dosud bez operace). Pomůže bandáž/speciální ortéza, masti. Omezit rizikové faktory, někdy změna zaměstnání…
https://www.hi­llvitalshop.cz/kar­palni-tunel/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=S-wide+Karp%c3%a1ln%c3­%ad+tunel+3&ut­m_content=Dobr%c3%a1+mas­t+na+karp%c3%a1ln%c3­%ad+tunel&utm_ter­m=karp%c3%a1ln%c3­%ad+tunely

Bolest zápěstí může mít různé příčiny. Zjistí lékař.

Další odpovědi
nyjono

To je hodně málo informací.
Bolet zápěstí může na více místech. různé typy bolesti a z různých příčin.
Mně třeba taky bolí a mám zánět šlach. Ortéza pomáhá a operace na dohled.

Kelt

To by měl posoudit lékař. Pokud něco bolí, tak to posiluj. Třeba mne bolí pravá ruka, když nesu deštník. Nebo si ji někdy zalehnu a brní. Také ovládání myši a jiné činnosti to mohou způsobit. Nebo jednostranný sport – tenisový loket.

paul1

Jestli je to ruka, kterou ovládáte myš, je na to jedna dobrá pomůcka – pod zápěstí si podložit obyčejnou hubku na nádobí – – tou jemnější stranou nahoru