Když mam důchod 6.a je svatek,kdy mi přijde na učet…nevite jak to chodi?

Nejlepší odpověď
žolik

Důchody chodí na účet do předu ,úrčitě budete mít důchod už dnes,mě to také tak chodí.

Zdroj: žolík

Další odpovědi
anonym

Snad vam prijde dnes , jak pise Zolik. Ale kdyby ne , tak jestli mate kartu , tak z automatu. Pokd ne , musite pockat az do ctvrtka. -iv-

anonym

Bezhotovostní převody jsou realizovány přes clearingové centrum ČNB. Pokyny zadané po 16. hod. se ukládají a automaticky generují po půlnoci 1. pracovní den následující.
Obecně se příkazy připadající na víkendy a svátky, zasílají nejbližší pracovní den, tzn. sobotní v pátek a nedělní v pohdělí. Totéž u svátků za sebou, čili úterní v pondělí a středeční ve čtvrtek.
Většinu důchodů zasílají poslední předchozí pracovní den, protože výplatní termín chápají jako „do tohoto dne“ a navíc preferují zasílání na účet jako technicky jednodušší oproti výplatám přes poštu.

mosoj

Důchod vám přijde zcela určitě dnes. Pokud jste ho tam neměl již v pátek 1. 7.
Jinak než na účet mně důchod nikdy nechodil a je to vždy s předstihem.