Džanička

Když má někdo fixsní rovnátka, může na opraci??

Třeba zlato se musí sundávat kdyby náhodou bylo potřeba dál el. šok, ale ty nevyditelná rovnáta se dělají jen ze zlata, to se musí sundat nebo jak se to dělá??
Doplňuji:
Ano Alesh, proškolím vás sama ;o)dělají se rovnátka ze zlata, a neviditelná jsou proro, že se dávají na vnitřní stranu zubů, navíc se pak dají zase roztavit a použít pro dalšího pacienta..

http://www.ne­viditelnarovnat­ka.cz/

Nejlepší odpověď
Alesh

Cože? Rovnátka ze zlata? To slyším poprvé a podle mě je to nějaký blábol, i když třeba mě teď někdo proškolí. 😉
„Neviditelná“ rovnátka jsou keramická a malé části jsou z kovu a spojovací drát obvykle taky. Když ti budou dávat elektrický šok, tak že máš v puse něco kovového nemá absolutně význam, žádné riziko z toho neplyne.
Doplňuji:
jo táááááák, no ale to vůbec nejsou neviditelná rovnátka 🙂

Další odpovědi
venkovan

Je to potřeba říci lékaři. a oni vědí co ano a co ne. To by nemohli lidi s náhradou kloubu apod. Ale na CT se ptají kolik železa je v těle. Mimochodem nedávno mi dělali hlavu (idealisté – stačilo se zeptat a hned bych řekl, že je dutá) a mám keramické zuby s nějakým kovem vevnitř.
Problémy jsou různé kardiostimulá­tory apod.

mosoj

Pokud půjdete na plnohodnotnou operaci půjdete tam tak jak vás pán bůh stvořil a z úst vám nechají vyndat všechno co se hýbe.
Víte co je intubace při narkóze ?
To si žádný anesteziolog nevezme na zodpovědnost.

Toga

Ahoj, řekla bych, že i ty neviditelný a barevný fixní rovnátka jsou dělaná z nějaké chirurgické ocely, kovu nebo něčeho. A asi se sundávat nemusí. V dnešní době se dělají aby byli praktický a nemuseli se zbytečně dávat dolu :)