ORION_

Zuby – operace nebo rovnátka ?

Ahoj,
je mi 14 let a příští týden, bych měl nastoupit na na rovnátka, které popravdě moc nechci. Byli by jen na horní patro, a vlastně jen kvůli jednomu zubu, a někde jsem slyšel, že když nejdete na rovnátka tak v dospělosti můžete na operaci, kde vám to srovnají, je to pravda ?

Odpovědi
marci1

Ty bys raději operaci, než nosit rovnátka ? Nosit rovnátka je zcela běžné a nic na tom není. Chceš mít přece pěkné zuby ! 🙂

Drap

V některých případech to může být pravda. O tom však musí rozhodnout odborník. Záleží na tom, jaké je poškození. I dospělým se dávají rovnátka. Pokud máš jít na rovnátka, tak běž, nebo nechoď a budeš třeba do smrti chodit s křivými zuby. Operace je podstatně náročnější, složitější a dražší. Nedá se spoléhat že vyřeší všechno.
Pokud si necháš dát rovnátka teď, tal během roku /maximálně dvou/ budeš mít zuby v pořádku a rovné na celý život.

Koník124

pokud se té operace bojíš tak asi rovnátka. Ale rovnátka budeš mít 1 rok až 2 a s operací to bude hned

gagaga

ano..je to pravda..srovna­ji…rovnatkama ! :)
Orion, dnes je to skoro i moda..nebojte se rovnatek, utece to jako voda…muj mladsi syn si nasel s rovnatky svoji prvni lasku .a jsou spolu uz skoro 8 let ..
:)
urcite jdete na rovnatka ..ono to neni jen o tom jednom zoubku..oni se totiz ty ostatni zoubky okolo "rozlezou " tam, kam nemaj ..

  • iv-