Ten nikdo

Když má moje sestřenice dítě, co je to pro mě?

Rodina

Nejlepší odpověď
annas

Stsačilo využít našeptávač a měla jste odpověď hned

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=d%C3%ADt%C4%9B%20ses­st%C5%99enilce%20vztah

V odkazu najdete všechny příbuzenské vztahy.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_%C4%8Dle­n%C5%AF_rodiny

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Abecedn%C3%AD_sez­nam_%C4%8Dlen%C5%AF_ro­diny

"Jde o vztah, jimž příbuzenství končí, Je to vlastně třetí pokolení pravnuků společných prarodičů.

Užívají se různá pojmenování podle oblastí, jak se dovíte v odkazu.

Dcera nebo syn vašeho bratrance či sestřenice = váš vlastník (vaše vlastnice), druhý bratranec (druhá sestřenice),

hhttp://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=6172

"Děti bratranců a sestřenic, třetí pokolení sourozenců jakožto pravnuků společného praděda a prabáby, představují nebo aspoň namnoze donedávna na našem venkově představovaly poslední článek v řetězu uvědomovaného a speciálně označovaného pokrevního příbuzenství.

Nejčastěji se tu užívá spojení druhý bratranec, druhá sestřenice. V lidovém jazyce pak vedle všech těchto pojmenování a jejich obměn vystupuje ještě i zvláštní jednoslovné označení, vycházející ze zcela jiného základu. K přídavnému jménu vlastní tu byly utvořeny odvozeniny vlastník, vlastnice."

https://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/termin-pro-oznaceni-syna-dcery-meho-bratrance

Další odpovědi
aliendrone

V okamžiku, kdy ti ho „hodí na krk“ (abys ho „na chvíli pohlídal“), je to PRŮSER! A to někdy DOSLOVA! Jen nevím, jestli ti mám škodolibě popřát dobrou zábavu, či upřímně vyjádřit soustrast. :D :D :D

Alesh

dítě (syn, dcera) tvojí sestřenice (jméno sestřenice)

hapiky

Když máme strýce a prastrýce, tetu a pratetu, tak musíme mít i sestřenku a prasestřenku!
Jen z logiky věci, ale už jsem to slyšel několikrát. Ale co je ona pro tebe viz annas.

Kelt

No je to dítě tvojí sestřenice a pokud to dítě nemá s tebou, tak nejsi otec toho dítěte.

Bobek 2

Kdybych musel použít nějaké jiné označení než „dítě mé sestřenice“, tak bych asi řekl něco jako „vzdálená neteř“ nebo „synovec z třetího kolene“ (a ještě bych si nebyl jistý, jestli ta kolena počítám správně). Ale asi bych se takovým krkolomnostem vyhnul a mluvil o tom dítěti jménem: Vojtíšek, víš, přece ten Jitčin…

Jinak historická označení se dají najít v textech, které sem okopírovala Annas – ale v mém okolí by jim nikdo nerozuměl. Pod označením „můj vlastník“ by si představili mého šéfa v práci, a pod označením „můj druhý bratranec“ by si kupodivu představili mého druhého bratrance. Ostatně – což v tom převzatém úryvku chybí – to označení „vlastník“ bylo pouze lokální a nářeční, nanejvýš v pásu střední Moravy. (Zdroj: tamtéž).