Avatar uživatele
anonym

Když ledem nelze opracovávat ocel, jak je možné že rozřízla ocelový plát a potopila loď (Titanik)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4615 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Syd

Kra žádné ocelové pláty nerozřízla, stěny povolily ve spojích. (Pravděpodobně kvůli nekvalitním nýtům.)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Pokiaľ si pamätám, nikde nebolo povedané o rozrezaní plátu ocele na Titaniku. Hovorilo sa o roztrhnutí. Myslím, že lodný trup je plátovaný, tj. pospájané pláty ocele, nie z jedného kusa. Pri náraze sa poškodili pláty a ich pospájanie, čím vznikla diera. Tak mi to aspoň vyznelo zo simulovaných záberov, ale možno sa mýlim.
PS.
Syd, ste rýchlejšia.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fcoop

Parník narazil na kru pravým bokem přídě a ta rozervala jeho trup těsně nad dvojitým dnem v délce 90 metrů několika malými trhlinami, které měly dohromady něco kolem čtyř čtverečných metrů, což znamenalo, že bylo proraženo prvních 5 vodotěsných komor, respektive 6 (ledovec ještě způsobil 60centimetrovou trhlinu v zásobníku uhlí pro kotelnu č. 5). Jelikož přepážky nebyly vodotěsně napojeny na paluby a paluby samy taktéž nebyly vodotěsné, bylo jasné, co se stane: ztěžklá příď se bude nořit do vody, až se přední komory zaplní a ponoří natolik, že se voda přelije přes hranu vodotěsné přepážky číslo 5 do šesté komory. A pak do sedmé, osmé…

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ti­tanic

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

syd a led, oba spravne. led ocel nerozrizl, tlakem doslo k prasknuti nytu, prohnuti vnejsich ocelovych platu dovnitr a vzniku mezer mezi platy, kterymi se dovnitr dostala voda.

nedavno jsem videl dokument, pry vyroba nytu tehdy byla na nizsi urovni, dnesni nyty vydrzi daleko vic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tata

Mám na vás jednoduchou otázku. Jak je možné, že sněhová koule dokáže rozbít okno. Přitom sních je takové nadýchané nic. Zde přeci záleží na stavu sněhu, jeho hnotnosti a rychlosti. Jakou sílu může mít sních si můžete ověřit na lavinách.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek