Michal Kole

Když jsem žákem autoškoly a jedu ve výukovém autě a nabourám se a auto je na odpis na jsem povinen platit škodu ?

Nebo je vina na instruktorovi, že nezastavil, nenařídil mi snížit rychlost.

Dejme tomu, že instruktor telefonoval s manželkou a nedával na mě pozor.

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud se nemýlím, pak odpovědnost za jízdu autoškoly má instruktor, žák pouze by měl odpovědnost za úmyslné tr. činy, alkohol apod. Autoškola ale bude mít určitě pojistku. (názor laika – nejsem právník ani instruktor AŠ)

Další odpovědi
lukas.zmizik

Pokud je viníkem nehody vozidlo autoškoly, policie zkoumá příčinu a pak se posuzuje, do jaké míry je vinen žák a do jaké míry instruktor (pokud neporušil základní povinnosti a netelefonoval).

Není to tak, že by instruktor byl za každých okolností za vozidlo plně odpovědný. To by si mohl žák libovolně bourat v nestřeženém okamžiku libovolně jak by chtěl, třeba z důvodu pomsty instruktorovi.

nimbus4

Nikdy žákem autoškoly nebudeš, jedná se o zbytečný dotaz.