Když je ve vězení koupel 1× za týden, jak je zákonem ustanovena koupel ve zdravotnický a sociálních zařízeních?

Nemocnice, psychiatrické léčebny, domovy důchodců, domovy mládeže, dětské domovy, vysokoškolské koleje, …

Nejlepší odpověď
iceT

Vězeň,který pracuje má nárok na každodenní sprchu,vězeň,který do práce nechodí má nárok 2× týdně.

Další odpovědi
kapka

Co se sociálních zařízení týče, tak hlavním zákonem je č.108/2006, kde se hovoří též o hygieně.
Dál má většina sociálních zařízení vypracovány standardy kvality, kterými se řídí. Součástí bude i stanovení nějakých hygienických podmínek.

Lucijej

Na vysokoškolských kolejí se každý koupe tak často, jak uzná za vhodné, případně, jak často ho donutí spolubydlící :D

johana 56

Nedávno jsem strávila pár týdnů v nemocnici.Jako nechodící pacient jsem měla nárok na sprchu 1× týdně.