Avatar uživatele
cepice

Když je v autobusu málo místa na nohy, mohu se nějak bránit?

Na vnitrostání lince přijel prapodivný starý autobus, kde bylo tak málo místa na nohy (měřím 185cm), že jsem celou dobu musel sedět v nepřirozené poloze (dost nepohodlné) a má bolavá záda dost trpěla. Mám nějakou šanci získat odškodnění? Volal jsem dopravci, ale to je nurvalý hulvát a vynadal mi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3092 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Bránit asi těžko.
Máš právo si vybrat jiný spoj.
Popř. ČD

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lexx

jo, koupit vlastní pontiac nebo chevrolet, pochop že kvůli Tobě nepřistaví větší autobus…já mám 165 cm a nedosáhnu na stropní držadlo a ten problém je denně
to si mám stěžovat ? vysmějou se mi a oprávněně…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jo hochu. Je lepší blbě sedět, než dobře stát!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Pokud doložíš, že dopravce porušil nějaký předpis, máš šanci na odškodnění. Zjisti tedy, kterou normu porušili a jdi do toho.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Týý jóó, kup si auto, jenže pak bys žaloval automobilku.
proč to neskusit že, nějaký prašule – zadara:-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

stát celou cestu, nejednou jsem stál (195cm) ve vlaku třeba 8 hodin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Musíš vyhodit souseda a nožky si natáhnout na jeho místo přes sedačku.
Je těžké si na tohle stěžovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

vidiš já přesně z tohohle důvodu jezdim vlakem. A 185cm není ještě tolik,já mám 206cm .
Jinak bránit se nijak nemůžeš,leda si stoupnout, popř si sednout na sedadlo co je blíže k uličce a strčit nohy do uličky by´t za cenu že se neopřeš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cepice

měl jsem dvě sedadla pro sebe, nohy nebylo natáhnout možné nikde, ani do uličky to nešlo, jelikož tam byla špatně sedačka a bylo to nepříjemné. Ti, co seděli za mnou to měli ještě horší, jelikžo sedadla bxyla poškozená a byla zaklopená dozadu a nešla polohovat, takže tam bylo ještě méně místa na nohy. Naví tam byla nepředstavitelná špína, nalepené žvýkačky. Měli tam být pásy, ale ty byly odmontovány a ponechány jen ty zacvakávací věcičky.

Právě přemýšlím a hledám, co dopravce porušil, zda třeba emá zákonem nějak stanovené normy pro přepravu.

před 3092 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek