Smackdown

Když je osoba rozhodnutá, že nechce mít vůbec děti, jaký to může mít důvod?

Osoba rozhodnutá nemít děti celý život.

Nejlepší odpověď
da ny

Lidé mají mnohé důvody
Špatné vlastní dětství, sobectví, neochota přizpůsobovat se, přijít o svobodu, pracovní kariéra, strach (z těhotenství, z porodu, „zničená“ postava),, existenční nejistota, nezvládnu zajistit rodinu a pro děti potřebný standard (budou se mnou živořit), obava ze selhání/nezvládnutí rodičovství, Lepší žádná/ý matka/otec, než špatný rodič Přehnaná zodpovědnost (nejistá, zlá doba, nezralost).
Odpor k dětem, zdravotní důvod/zákaz (pro vlastní onemocnění, genetická rizika vad), absence mateřského pudu.
Obava ze ztráty partnera a narušení vztahu., komplikací.

"Žen, které z vlastní vůle nemají děti, přibývá.
http://ona.id­nes.cz/zeny-ktere-nechteji-mit-deti-dgp-/vztahy-sex.aspx?c=A120514­_115416_vztahy-sex_job

http://zenyze­nam.cz/blog/8-sobeckych-duvodu-proc-nechci-mit-deti/

Další odpovědi
annas

Na to nejlépe odpoví žena, která dítě nechce . Co by za dítě dala jiná žena, která po něm i touží a není jí to dopřámo. .

Setkala jsem se s různými názory.

Např.

Důvodem mohou být sobecké sklony ženy, lhostejnost, kariéra, ekonomické problémy, neumí se postarat sama o sebe, natož o dítě, hrozící nebo skutečná nezaměstnanost,, obavy nést odpovědnost za výchovu, i nebo „hrozné“ geny – negativní chování matky, . strach o selhání, snížení životní úrovně, ale třeba i obava o budoucnost dětí atd.

Někdy žena mateřství stále odkládá – třeba kvůli cestování, poznání světa, nenašla toho pravého – ditě nechce, pak už by je třeba chtěla, ale je pozdě. Takže někdy tvrdí, že po dítěti netoužila.

Myslím si, že některým ženám to nevadí a jiným vadí, některé to přiznají a jiné ne. Někdy se utěšují, když vidí v okoli problémové dítě, – než mít takové dítě, jsem ráda, že nenám žádné …

Každý je strůjcem svého štěstí a co za ně považuje …

Kepler

Nevím, důvody můžou být různé, osobně to moc nechápu. Může jít o sociopaty, nebo i jinak narušené osobnosti. Znal jsem hned tři kolegy z práce, co se rozhodli pro život starého mládence, jeden dokonce děti nesnášel a šly mu na nervy…:-( Psycholog by jistě znal spousty různých důvodů, ale moje parketa to zrovna není.

banana-cider

Také nad tím silně uvažuji nemít děti a přikláním se k tomu. Již bylo uvedeno množství důvodů, za mě uvádím zkaženost světa, jelikož jsem prožila hodně špatných věcí a odmítám utrpení pro někoho koho bych milovala když tomu mohu zabránit. Přiznávám i určitý strach, zdali bych jako matka obstála jelikož ta moje mě mnohokrát zklamala a opět bych to nepřála někomu dalšímu zažít. Jako poslední upřímně nerozumím myšlence zachování rodu, necítím absolutně jakoukoliv touhu rod zachovat ale možná je se mnou něco špatně, kdo ví.

RyuzakiKate

Poznala jsem takové ženy. Přijde mi to smutné. Argumentují například tím, že si zničí postavu, nebudou mít kariéru, připadá jim to sobecké (přivést dítě do zkaženého světa), nechutné a podobně. Pokud by někdo tvrdil, že mít dítě je neekologické, tak bych to ještě skousla a dokázala v klidu argumentovat, protože to může být v jistých směrech pravda, ale dneska už je spousta možností, jak to udělat například bez hromady odpadu. ALE co původní smysl – zachování druhu?
Existuje Hnutí za dobrovolné vyhynutí lidstva… A to mi přijde už opravdu šáhlý.

zjentek

Jeden z důvodů je ten, že děcka řvou, smrdí a dělají binec!

marci1

Důvodů je celá řada. Častým důvodem bývá sobectví a vlastní pohodlnost. Touží více po majetku, věcech, cestování. Mají prostě pocit, že by s dítětem ztratili svobodu, volnost. Nedokáží také projevovat city druhým, mají rádi sebe. 🙂

pizlicka

Je mi zle z toho,co tu čtu za předsudky,že se žena rozhodne nemit děti protože je nemá ráda,lezou ji na nervy,nebo ze sobeckých duvodu.
Žena děti nemusi chtit z naopak NESOBECKYCH duvodu-touzi dat ditěti vše,nesnese pomyšleni rozbité rodiny,které ublíží dítěti,neni si jista,že bude dobrou matkou,nebo neví,jak dítě chranit před dnešní nebezpečnou společností,bojí se šikany v budoucnu ve škole,atd.

cechacek

Podobný názor má většina Evropanek, anebo mít jeden kousek, důvod se vždycky najde, proto je v Evropě průměr 1,4 na rodinu a tam dole jižněji průměr 5–8 kousků z tohoto důvodu čeká Evropu dosídlení

anonym

Za tím je jen emoční i duševní nevyzrálost. Samozřejmě ty ženy si budou nalhávat jiné méně hanlivé důvody o strašlivém světě do kterého nechtějí přivést dítě, ale to už je samozřejmě jejich obranný reflex aby nakonec mohli vyhovět své potřebě žít především pohodlný život ve kterém se mohou plně věnovat jen sami sobě, svým potřebám, svému tělu a své kariéře. Jak by mohli chodit na 4 hodinové návštěvy ke kadeřníkovi, další dvě hodiny nakupovat nové kalhotky pro svého prince kdyby se museli věnovat nějakému užmoulanému miminu co slintá, no fuuuuuuuuuj 🙂