Zlatý

Když je "hlad nejlepší kuchař", jak je možné, že nevaří ve všech restauracích, když má i velké oči?

Nebo platí, co je v domě, není pro mě, ale pro hosty to stačí?

Čím nejrychleji a nejlépe zaženete tzv. vlčí hlad?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Hlad nikdy neuvaří.
Jen signalizuje prázdný žaludek. který má velké oči při pohledu na obrovskou, ale těžko stravitelnou porci.

Co je v domě k snědku, je hlavně pro mě. Hosté dostanou vždy něco lepšího.
Ve vztazích a 'pošilhávání bokem' platí, že není radno si kvůli případnému konfliktu rozházet všechny...
..
Na vlčí hlad je nejlepší talíř husté, horké polévky s pořádným krajícem chleba.

Další odpovědi:

Zlatý

Protože "hlad" žádný majitel nezaměstná - sytý totiž hladovému nevěří...
;-)
Vlčí hlad nejlépe zažene maso (vlci to mají dlouhodobě otestováno)...
;-)
A "co je v domě není pro mně" platí - to mám otestováno i já...
;-))

Stříbrný

V jednom rekreačním středisku ČSLA svého času pracoval kuchař Václav Hlad. Ceduli s nápisem "Hlad je nejlepší kuchař" měl hrdě vyvěšenu na dveřích restaurace.

Zlatý

Původně byl takový záměr všech restauratérů. Brzy se však poznalo, že hlad vaří stále stejně a navíc, když se hladový prudce najedl, bývalo hostům následně velmi nevolno. Další věcí bylo, že za stejnou službu nebyli zákazníci ochotni platit někde více než jinde, proto, že když je hlad na honosnost zařízení se nehledí. Proto se od toho ustoupilo a přešlo se na současný model.
U hladu neplatí, že co je v domě, neni pro mě. Když je hlad, tak sní lidé všechno, zda se jedná o hosta či domácího..
Takzvaný vlčí hlad je opravdový problém. Z historie víme, že jim trpěl i Otesánek a nedopadlo to dobře. U mnohých pomůže, aby nepřibírali, téměř vyloučit ze stravy tuky a co nejméně cukrů. je to však velmi obtížné. Některým, kteří se domnívají že mají tuto "chorobu" pomůže zaměstnat se něčím jiným než jídle. U mnoha to vypukne právě z nudy a z nedostatku činnosti. Nadměrnou chuť k jídlu někteří řeší alkoholem, převážně pivem, jsouc přesvědčeni, že hlad je převlečená žízeň. Tento způsob však zpravidla také nekončívá dobře..
Hlad jako takový, ten obyčejný, ne vlčí., se nejlépe zažene hroznovým cukrem, čokoládou a podobnými věcmi. Je to rychlá dávka energie.

Bronzový

Hlad je pouze pojem- a ten nic nenavaří.

Co je v domě, není pro mě- to je spíše myšleno k desateru (nepožádáš manželky bližního svého) ne? :-)))

Vlčí hlad zaženu nejlépe a nejrychleji čímkoliv, hlavně když se to dá jíst (to říkávala naše babička) a nepos... se z toho (to říkám já). A tak nejlépe na závěr "panáka".

Zlatý

Problémem je, že toho okatého kuchaře si dělá ve své mysli hladový host. Ten by zbaštil i hřebíky a vypil mrtvému z ucha. Co je v domě není pro mně, za lepším chodím jinam. Vlčí hlad má pachuť krve, takže nejlepší je na to tlustý a málo (ale rychleji) propečený biftek, nebo aspoň tatarák s vínem zvaným Býčí krev.

Zlatý

Kuchaře v restauracích je třeba hlídat a držet je stále hladové.
Mně z toho všeho vychází, že sytej kuchař nám nejspíš uvaří pěknej blaf.

Protože hlad kdyby mohl tak se nasytí takže už by to nebyl nejlepší kuchař i kdyby měl sebevětší oči.

Bronzový

To netuším, ale zajímalo by mě, jak to, že admin otázky tohoto typu nebannuje

Zlatý

Nerozumím. Očekával bych otázku na vyšší úrovni.

K tomu dodatku. Najím se. Pocit sytosti se ale dostavuje až tak za 20 - 30 min!!
To platí při každém hladu.

Nejlepší kuchař je chuť, nikoliv hlad! Hladový dokáže sníst i lejno pod sebou.

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Ad mosoj a MonkeyKing,

jde o dotaz z českého jazyka, využití hyperboly, základního i přeneseného významu slov, tedy hříčku se slovy.

Nemohu za to, že jste text nepochopili. Nejen v matematice, ale i v češtině je třeba přemýšlet.

Zlatý

mosoj

To je pravda. Ještě se toho držet, že.
Jinak stále platí, "ševče drž se svého kopyta"!!

Zlatý

gecco

MonkeyKing - v kategorii Zábava??
;-)

Bronzový

MonkeyKing

to je tedy zábava :/

Zlatý

Drap

Já to také považuji za zábavu. A aby člověk odpověděl k věci, musí i trochu přemýšlet. A to ti zřejmě dělá problémy. Nic si z toho nedělej, tady je více takových,kteří otázku u které se musí zamyslet považují za špatnou.

Zlatý

zjentek

Co do mě rejpeš?

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4948
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2676
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2074
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.