Avatar uživatele
annas

Když je „hlad nejlepší kuchař“, jak je možné, že nevaří ve všech restauracích, když má i velké oči?

Nebo platí, co je v domě, není pro mě, ale pro hosty to stačí?

Čím nejrychleji a nejlépe zaženete tzv. vlčí hlad?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 14Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Andělé, johana 56, Drap, brillant, fcoop, redy, briketka10, gagaga, Frogman, gecco, sesednizkola, kodl67, Pella před 2510 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

Odpoveď byla označena jako užitečná

Hlad nikdy neuvaří.
Jen signalizuje prázdný žaludek. který má velké oči při pohledu na obrovskou, ale těžko stravitelnou porci.

Co je v domě k snědku, je hlavně pro mě. Hosté dostanou vždy něco lepšího.
Ve vztazích a ‚pošilhávání bokem‘ platí, že není radno si kvůli případnému konfliktu rozházet všechny…
..
Na vlčí hlad je nejlepší talíř husté, horké polévky s pořádným krajícem chleba.

Upravil/a: johana 56

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Protože „hlad“ žádný majitel nezaměstná – sytý totiž hladovému nevěří…
😉
Vlčí hlad nejlépe zažene maso (vlci to mají dlouhodobě otestováno)…
😉
A „co je v domě není pro mně“ platí – to mám otestováno i já…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

V jednom rekreačním středisku ČSLA svého času pracoval kuchař Václav Hlad. Ceduli s nápisem „Hlad je nejlepší kuchař“ měl hrdě vyvěšenu na dveřích restaurace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Původně byl takový záměr všech restauratérů. Brzy se však poznalo, že hlad vaří stále stejně a navíc, když se hladový prudce najedl, bývalo hostům následně velmi nevolno. Další věcí bylo, že za stejnou službu nebyli zákazníci ochotni platit někde více než jinde, proto, že když je hlad na honosnost zařízení se nehledí. Proto se od toho ustoupilo a přešlo se na současný model.
U hladu neplatí, že co je v domě, neni pro mě. Když je hlad, tak sní lidé všechno, zda se jedná o hosta či domácího..
Takzvaný vlčí hlad je opravdový problém. Z historie víme, že jim trpěl i Otesánek a nedopadlo to dobře. U mnohých pomůže, aby nepřibírali, téměř vyloučit ze stravy tuky a co nejméně cukrů. je to však velmi obtížné. Některým, kteří se domnívají že mají tuto „chorobu“ pomůže zaměstnat se něčím jiným než jídle. U mnoha to vypukne právě z nudy a z nedostatku činnosti. Nadměrnou chuť k jídlu někteří řeší alkoholem, převážně pivem, jsouc přesvědčeni, že hlad je převlečená žízeň. Tento způsob však zpravidla také nekončívá dobře..
Hlad jako takový, ten obyčejný, ne vlčí., se nejlépe zažene hroznovým cukrem, čokoládou a podobnými věcmi. Je to rychlá dávka energie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Hlad je pouze pojem- a ten nic nenavaří.

Co je v domě, není pro mě- to je spíše myšleno k desateru (nepožádáš manželky bližního svého) ne? 🙂

Vlčí hlad zaženu nejlépe a nejrychleji čímkoliv, hlavně když se to dá jíst (to říkávala naše babička) a nepos… se z toho (to říkám já). A tak nejlépe na závěr „panáka“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Problémem je, že toho okatého kuchaře si dělá ve své mysli hladový host. Ten by zbaštil i hřebíky a vypil mrtvému z ucha. Co je v domě není pro mně, za lepším chodím jinam. Vlčí hlad má pachuť krve, takže nejlepší je na to tlustý a málo (ale rychleji) propečený biftek, nebo aspoň tatarák s vínem zvaným Býčí krev.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Kuchaře v restauracích je třeba hlídat a držet je stále hladové.
Mně z toho všeho vychází, že sytej kuchař nám nejspíš uvaří pěknej blaf.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pella

Protože hlad kdyby mohl tak se nasytí takže už by to nebyl nejlepší kuchař i kdyby měl sebevětší oči.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MonkeyKing

To netuším, ale zajímalo by mě, jak to, že admin otázky tohoto typu nebannuje

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nerozumím. Očekával bych otázku na vyšší úrovni.

K tomu dodatku. Najím se. Pocit sytosti se ale dostavuje až tak za 20 – 30 min!!
To platí při každém hladu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miloslav

Nejlepší kuchař je chuť, nikoliv hlad! Hladový dokáže sníst i lejno pod sebou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad mosoj a MonkeyKing,

jde o dotaz z českého jazyka, využití hyperboly, základního i přeneseného významu slov, tedy hříčku se slovy.

Nemohu za to, že jste text nepochopili. Nejen v matematice, ale i v češtině je třeba přemýšlet.

před 2509 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

To je pravda. Ještě se toho držet, že.
Jinak stále platí, „ševče drž se svého kopyta“!!

před 2509 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

MonkeyKing – v kategorii Zábava??
😉

před 2510 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MonkeyKing

to je tedy zábava :/

před 2510 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Já to také považuji za zábavu. A aby člověk odpověděl k věci, musí i trochu přemýšlet. A to ti zřejmě dělá problémy. Nic si z toho nedělej, tady je více takových,kteří otázku u které se musí zamyslet považují za špatnou.

před 2510 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Co do mě rejpeš?

před 2510 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek