Festerr

Když jdu se starým pánem na kole, můžu dostat koronavirus?

Dneska v 11:00 jdu se starším pánem (74letý) na kole a oba dva budeme mít roušky. Předem díky za odpověď

Moravskosleszký Kraj -Karviná

Odpovědi
Edison

Ano. Otázkou je, jak moc je to pravděpodobné. 100% ochrana je jen neporušený atombordel s příslušnými filtry za dodržení postupů pro desinfekci. Navíc bych víc zvážil to, jestli je vhodné aby pán byl JAKÉKOLI možnosti nákazy vystaven.

Nikdo neříká, že se to stane, ale taky je potřeba si uvědomit, jak riziko minimalizovat co nejblíže k NULE.

Hufnágl

Nevím jak ty, ale já na kole jezdím. Pokud oba budete ve vzdálenosti 1,5 – 2 m od sebe, není problém si spolu vyjít na kole.

elkon

Venku nepotřebuješ roušku, pokud jedeš do přírody a nebudeš se stýkat s jinými lidmi.

Kelt

Podle fyziky platí, že účinek přitažlivé síly (Newtonův a Coulombův zákon) klesá se čtvercem vzdálenosti. Takže tady by to mělo platit také. Záleží, jak daleko jste od sebe. Myslím, že koronavirus se přenáší na vzdálenost 1,6 m. Takže když jste od sebe 20 cm, je 64 x větší pravděpodobnost že se setkáš s koronavirem.

Edison

Kelte, s tou vzdáleností opatrně. Jde o to, na jakou vzdálenost lze „prsknout“ kapénky. Za vhodnách podmínek to může být až 5 metrů. Někde jsem četl o přenosu na 4,5 metru. Sice je to vyjímečné, ale ne nemožné.