bolak

Když jdete vedle nějaké osoby – ve dvojici, tak jdete většinou nalevo nebo napravo?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Damiana

Vpravo

Jako žena jsem zvyklá podle pravidel etikety jít vpravo. Automaticky ale chodím kdekomu, vedle koho jdu, po jeho pravém boku. Ať je to žena nebo muž. Několikrát se mi stalo, že jsem i protějšek upozornila a musela jsem si přejít. Docela mě to znervóznilo.:-)

Další odpovědi
briketka10

Vpravo

vždy po pravé ruce, když jdu po levé,
tak se nějak motám nevím proč je to
daný :O))
mám to stejný jako Dami, vždy jsem celá
nesvá a musím člověka obejít i dnes ségru
ve městě jsem obcházela, jako to pako ..
Doplňuji:
pizlicko,

ta větší polovina na kterou se ptáš chodí vedle
mé sestry, protože ta zásadně chodí jen vlevo :O)

led

Uprostřed

Zaujímavá otázka, kedy dodržať etiketu a kedy nie…
V dvojici vpravo ide ten/tá váženejší, hovorí múdra kniha slušnosti: v prípade muža a ženy, vpravo je žena.
V prípade chodníku – muž ako ochranca ide na strane bližšej k vozovke
Ak ide niekto s deťmi, drží ich smerom od vozovky – tj pred hroziacim nebezpečenstvom chráni vlastným telom
Doplňuji:
Robíte to tak?… ja ano… a vy?

radce

Vlevo

Doplňuji:
…jsem chlap…

Pájo

Vlevo

aramah

Uprostřed

I když spíš v roji to víš je nás hodně. Ale to se děje málokdy naštěstí:-)

Doplňuji:
V pravo a mám to taky tak že si musím přejít,jinak nejsem ve své kůži .-)

dj.david1234

Vpravo

Doplňuji:
Vlevo i vpravo 🙂 Když jdu s přítelkyní tak blíže u silnice.. Aby přítelkyně byla dále od silnice 🙂 Když už se někomu něco má stát, tak ať se to stane mě..

V případě, že jdu s někym jiným, tak je to různé.

BANAN93

Uprostřed

pizlicka

Vpravo

vic jak polovina zde chodi vpravo.to je divné,kdyz vic jak polovina,vedle koho potom chodí??

Poklička

Vlevo

RyuzakiKate

Vpravo

Je mi nějak příjemnější mít dotyčného po levé straně, ať už je to žena nebo muž, nevím proč… A taky šílím, když je to naopak a ihned si musím přejít na druhou stranu :D

Me andmy Ego

Vpravo

pusinka50

Vpravo

Vpravo, na pravé straně, se mají držet podle etikety ženy od mužů a starší od mladších, vpravo se vyjadřuje úcta jak ke starším, tak k ženám. Na chodníku má jít muž blíže vozovky. Do schodů jde muž jako druhý, aby zabránil případnému pádu partnerky, ze schodů dolů jde první muž z téhož důvodu.

Wang

Vlevo

bolak

dj.david1234: takže říkáš že nepoužíváš přítelkyni jako živej štít?

sakra tady je to samej altruista…

dj.david1234

:D nee.. 🙂

dj.david1234

Do ankety jsi měl dát ještě odpověď.. různě

bolak

promiň

dj.david1234

Nic se přece neděje 🙂

anonym

led, ted me to neco pripomnelo, uz je to nekolik let ..
moje male kluky jsem je vzdycky strkala " ke zdi " .. od silnice pryc a ja sla vzdycky k silnici.., no, a asi pred 10 lety jdu takhke se synem ( 20 ) po Americke v Plzni a on uplne beze slov me vzal jakoby ze zadu za pas a " presunul " me ke zdi .. :)
bylo to takove gesto, beze slov .. :)

  • iv-

led

Je to úplne logické americké gesto, ten pri múre prvý schytá ranu nožom spoza rohu, múdry chlapec, vie ako si chrániť život :D
dobre ste ho vychovala :)

bolak

A co to bylo za zeď, od paneláku? A nebylo to v zimě, někdy poránu, když se náhle oteplilo? A nevisely zespod balkónu nad vámi obrovský těžký rampouchy, z kterých pomalu odkapávala voda?

anonym

  • iv- :))

anonym

rampouchy ne .. jen cedule : pozor na laviny ze strech ! :o

briketka10

už vím přišla sem na to zkopírování ..
alpaka-lama-pacos-pako-
jdu spát :O)

briketka10

co co co
jak souvisí malý velblouďátko se mnou
to moc nechňápu prosím o vysvětlivku :)

bolak

briketka10: > http://static­.zoonar.com/im­g/www_reposito­ry3/73/33/3e/10_5783e65d­4cdd148e8474db0226681fa2­.jpg

anonym

:))

bolak

radce: hele já ti to věřim jo, ale co když jste dva chlapi vedle sebe, to oba stojíte vlevo, protože se oba chlap? ;)