Rokio

Když existuje internetový troll, existuje i internetový elf?

Internetový elf by měl za úkol bojovat proti internetovým trollům a učinit diskuzi na internetu zase relevantní.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem, že existují čeští elfové,.

"Elfové je v českém internetovém prostředí sebeprezentační název anonymní aktivistické skupiny, která si vzala za cíl „boj s internetovými trolly, kteří šíří dezinformace a proruskou propagandu“

Skupina se zformovala v roce 2018 po vzoru obdobných skupin v pobaltských státech, například Litvy, kde podobná aktivita vznikla asi o pět let dříve. Přijala od nich také označení za elfy.

Zmíněný zakladatel popsal, že „elfové“ ve svém volném čase, bezplatně a dobrovolně vstupují pod falešnými profily do komunit na Facebooku, kde se ve velkém šíří dezinformace, a hledají jejich původce

V první linii jsou elfové, kteří přicházejí do styku s trolly, upozorňují je, že šíří nesmysly, a píší to do komentářů, aby zazněl i jiný názor a ostatní lidé nenabyli dojmu, že dezinformacím všichni věří.

Další buňkou jsou analytici vyhledávající trollí skupiny.

Třetí skupinou jsou agenti, kteří se snaží pomocí skryté identity do skupin proniknout a získat informace. Čtvrtou buňku tvoří experti, programátoři a právní poradci atd."

více v odkazu

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Ce%C5%A1t%C3%AD_­elfov%C3%A9

Další odpovědi
marci1

Existuje občanské hnutí „Čeští elfové“, které bojuje proti dezinformacím na netu. 🙂
https://cesti-elfove.cz/uvodni-strana/

Kelt

Pokud bychom použili logiku výroků a implikaci, jestliže A, pak B. Tak máš pravdu. Ale jestli tady chceš zase na sebe upozornit, že ti někdo šlápnul na kuří oko a ty se mu musíš pomstít, ukázat se, tak je to tvoje věc. Nemůžeš změnit téma? Nemůžeš se povznést? Tady několik vět, slov, tě dokáže rozhodit, ale stačí, když to budeš ignorovat a představíš si daný text jako uspořádaná písmena abecedy.

zjentek

Ano. Typickým přépadem internetového elfa jsem třeba já. Jsem zcela samostatný internetový elf. Neinklinuji ani nekonvertuji k žádné skupině. Pěknou neděli, Rokio. (;