Avatar uživatele
Rokio

Když existuje internetový troll, existuje i internetový elf?

Internetový elf by měl za úkol bojovat proti internetovým trollům a učinit diskuzi na internetu zase relevantní.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1 před 1300 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Našla jsem, že existují čeští elfové,.

"Elfové je v českém internetovém prostředí sebeprezentační název anonymní aktivistické skupiny, která si vzala za cíl „boj s internetovými trolly, kteří šíří dezinformace a proruskou propagandu“

Skupina se zformovala v roce 2018 po vzoru obdobných skupin v pobaltských státech, například Litvy, kde podobná aktivita vznikla asi o pět let dříve. Přijala od nich také označení za elfy.

Zmíněný zakladatel popsal, že „elfové“ ve svém volném čase, bezplatně a dobrovolně vstupují pod falešnými profily do komunit na Facebooku, kde se ve velkém šíří dezinformace, a hledají jejich původce

V první linii jsou elfové, kteří přicházejí do styku s trolly, upozorňují je, že šíří nesmysly, a píší to do komentářů, aby zazněl i jiný názor a ostatní lidé nenabyli dojmu, že dezinformacím všichni věří.

Další buňkou jsou analytici vyhledávající trollí skupiny.

Třetí skupinou jsou agenti, kteří se snaží pomocí skryté identity do skupin proniknout a získat informace. Čtvrtou buňku tvoří experti, programátoři a právní poradci atd."

více v odkazu

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Ce%C5%A1t%C3%AD_­elfov%C3%A9

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Existuje občanské hnutí „Čeští elfové“, které bojuje proti dezinformacím na netu. 🙂
https://cesti-elfove.cz/uvodni-strana/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Pokud bychom použili logiku výroků a implikaci, jestliže A, pak B. Tak máš pravdu. Ale jestli tady chceš zase na sebe upozornit, že ti někdo šlápnul na kuří oko a ty se mu musíš pomstít, ukázat se, tak je to tvoje věc. Nemůžeš změnit téma? Nemůžeš se povznést? Tady několik vět, slov, tě dokáže rozhodit, ale stačí, když to budeš ignorovat a představíš si daný text jako uspořádaná písmena abecedy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ano. Typickým přépadem internetového elfa jsem třeba já. Jsem zcela samostatný internetový elf. Neinklinuji ani nekonvertuji k žádné skupině. Pěknou neděli, Rokio. (;

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek