Avatar uživatele
unhoney

Když drobný podnikatel z vážných důvodů přeruší živnost,má nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2 před 4563 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pokud podnikal déle jak rok, a přihlásí se na UP, tak má.
Živnost musí ukončit a ne přerušit

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kapka

Tak já mám tedy úplně jiné poznatky. Manžel přerušoval živnost na půl roku po povodních 2010. Neukončoval, ale přerušoval. Vím, že jsme to nemusely hlásit na živnostenském úřadu, jen na finančáku, tam jsem určitě byla. Na pracáku podporu dostal. Žadatel musí mít odpracován jeden rok v průběhu posledních tří let, to bude platit i u živnostníků.
S tím tvrzením o minimální dani nesouhlasím. Musí si platit aspoň minimální sociální pojištění, to jo.

Že se jedná o přerušení, to dokládá tento článek http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/preruseni-zivnosti-uz-nemusite-hlasit/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jendahun

Jsem živnostník,pře­rušuji živnost každý rok a jdu na pracák na 3 – 5 měsíců přes zimu.Mám sezónní práci,dělám v lese.Oběhnu si kolečko – sociální a důchodové,zdra­votní,popřeru­šuji a jdu na pracák.Od pracáku sice skoro nic nedostanu,ale nemusím aspoň platit sociální a zdravotní pojištění.Mám pocit že teď už nemusím hlásit přerušení na živnostenském úřadě,ale raději si to vždycky osobně oběhám.Dřív jsem totiž začínal kolečko na živnostenském – tam mi řekli že všechno už odhlásí automaticky sami na soc. a zdrav.,není to ale pravda,protože kolikrát o ničem nevěděli.Neod­pracoval jsem celý rok nikdy a ubohou podporu jsem dostal vždy.Čeká mě to příští měsíc,protože práce už letos není.Po důvodu se nikdo neptá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Jakou daň? Snad sociální pojištění !!
On to je tedy velký rozdíl !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
savana

Pozor,pokud odváděl řádné daně aspoň rok,tak má nárok,jestliže pracoval a byl v mínusu a vraceli mu přeplatky,tak nic nedostane.....musí si platit alespoň ten rok minimální daň.....vlastní zkušenost…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek