kanalovevypa

Když dostuduji přírodovědné lyceum, mohu jít na jakoukoliv vysokou školu?

Je to pravda? Chtěla bych to vědět, protože si nejsem jistá, jestli na lyceu chci vůbec zůstat, když mě to vůbec nebaví a také mě velmi odrazuje povinná maturita z matematiky.

Nejlepší odpověď
annas

Budete mít maturitu. Ta je předpokladem pro možnost přihlásit se na vysokou školu. Záleží ale na úspěšných přjímacích zkouškách.

Ale je třeba dobře zvážit, zda chcete na VŠ pokračovat ve stejném či příbuzném oboru – nejvhodnější, nebo jít na obor jiného zaměření. Zde byste mohla mít problémy u přijímacích zkoušek. Musela byste se zřejmě leccos doučit.

To dobře zvažte, kam jít po maturitě.

Nejvšeobecnější je gymnázium, poskytuje hlubší teoretické vědomosti.. Za splnění podmínek je maturanovi přístupná většina oborů.

Další odpovědi
Kepler

Múžeš, pokud maturitu zvládneš a zvládneš i přijímačky dotyčné VŠ. Na školách humanitních oborů ale zřejmě nebudeš mít šanci.