zett

Když člověk vystuduje základní školu, jak dlouho jsou o tom člověku na té škole informace o něm?

Člověk má různé osobní údaje, různé informace podané rodiči které se v té škole uloží, co se s těmi informacemi ale stane když člověk tu školu vystuduje? Jak dlouho si ty informace o tom bývalém žákovi ta škola nechává, nebo je hned skartujou z důvodu zbytečných údajů?

Odpovědi
Mc Merkurion

… to nikdo neví, ale je fakt, že někde jsou informace o žácích z první republiky …

jirka F

Ještě se tuším zapisuje jména žáků,toho roku kdy vystupovali ze ZŠ do matriční knihy,kde se to uchová na dlouhá léta.Takže těžko říct.Ale slyšel jsem že prý dokumenty ve škole se schovávají na 2 roky poté se až skartují.

ivzez

Po ukončení docházky na ZŠ zůstanou údaje o žácích
do doby, než se přesunou do archívu.
Pokud vím, uchovávají se jenom třídní katalogy/výkazy.

Poznámka:
Na základních školách nejde o studium,
studuje se až na VŠ. (Viz zákon.)