Lukykuky

Když chci jít na hudební střední školu, co musím umět?

Chci jít na střední hudební školu, ale nikdy jsem se nic moc hudebního neučil. Hraju na kytaru už 6 let, tak nevím jestli má cenu podávat přihlášku.

Odpovědi
novvem

Myslím že za zkoušku nic nedáš, jestli tě hudba baví a zajímá (což očividně ano), tak to zkus.

elkon

Hlavně musíš mít hudební sluch.

akaš

Vždycky jsem si myslel, že střední hudební škola je konzervatoř, která bývá v krajských městech, a která předpokládá absolutorium základní umělecké školy ZUŠ. Člověk, který se na konzervatoř hlásí, nejenom, že musí umět hrát na nástroj, který by chtěl studovat, ale musí mít s tím nástrojem i dobré výsledky, absolvování veřejných koncertů a případně soutěží. A také by měl znát hudební teorii, možná i historii. Přijímací zkoušky na tuto školu by měly být talentové. Pokud uchazeč prokáže nadprůměrný talent, zřejmě by mu mohlo být absolutorium ZUŠ odpuštěno. A vysoká škola je pak HAMU nebo JAMU (Hudební fakulta Akademie múzických umění v Praze). Ale možná je to teď jinak.