mandat

Když byl Havel za komunistů tak utlačovaný, kde vzal na Mercedes.

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka

čím sa živili manželia václav a olga havlovi v rokoch 1969/1970 – 1989
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cim-sa-zivili-manzelia-vaclav-a-olga-havlovi-v-rokoch-1969-1970-1989

Část mé odpovědi.
Havel a Pavel Kohout jsou dva fenomény a jejich hry prorazily až do Ameriky a hrály se v New Yorku. To minimálně do první poloviny 70. let samozřejmě přinášelo určité výhody ve formě poměrně vysokých honorářů. Navíc se Havlovy hry hrály v televizích a právě za to získával Havel nejvíce peněz.

Kdyby si Havel nevydělával na tantiémách v zahraničí, dělal by jako ostatní manuálně. To, že měl peníze, neznamenalo, že si je strkal do polštáře. Pomáhal stovkám lidí, rozdával peníze, půjčoval peníze. On měl velký komplex z toho, že je „prominent“, a neustále se pídil po tom, kdo ještě potřebuje pomoc. Když jsme sháněli třeba pomoc pro rodiny zatčených z Jazzové sekce v roce 1986, Havel na to dal peníze a nikdy je nechtěl zpátky. Takže naznačování, že to byl floutek, který si jezdil mercedesem a nemusel vůbec makat. To není pravda.

1974–1975 – dělníkem v trutnovském pivovaru

Odkazy na Informace jsou uvedeny u původní otázky.

Další odpovědi
anonym

pro ananas a další co věří o tom, že Havel dostával tantiemy za své hry
Úryvek z článků na netu jak Havel dostával peníze…
...... V období 1980–1989 bylo prostřednictvím Nadace Charty vyplaceno cca 376 tisíc US dolarů na činnost Charty 77 v Československu a cca 1,341 mil. US dolarů pro osobní potřebu vedoucích členů Charty. Na osobní konta v zahraničí byla vedoucím osobám Charty převedena souhrnná částka 6 milionů US dolarů.
Na penězích ze západu seděla šlechta Charty 77, která nakupovala výhradně v Tuzexu, utrácela peníze za mejdany, kde drahý chlast tekl proudem, a za budování svých chatiček a chaloupek. Když byl některý z neprominentních disidentů zavřen nestál těmto hyenám za to, aby do vězení nebo jejich rodinám poslaly nějaké peníze nebo potravinové balíčky......
…Celou dobu své existence působila Charta 77 se souhlasem a pod kontrolou Státní bezpečnosti a KGB.......Je mimo jakoukoli pochybnost, že kdyby činnost Charty 77 nebyla žádoucí, byla by taková skupina lidí zlikvidována během 24 hodin a nikdo ve veřejnosti by se o její činnosti ani nedozvěděl, jak to bylo zcela běžné ve všech ostatních případech lidí a skupin, likvidovaných za činnost proti státu, nebo pouze za své osobní postoje proti režimu. .....
Najděte si článek a uvidíte, ono je to dlouhé, tak jsem dával jen úryvky.

anonym

Takové auto měl kdejaký vekslák a gauner!
Doplňuji:
Nejvíc mne sr*lo, že v kriminále a nejen tam, kouřil Sparty ve tvrdém!

Drap

Přečti si dopisy Olze, při čtení a dávání věcí do souvislostí, zjistíš jaká to byla bída. A jaké měl starosti.

anonym

Nepleť si potlačování lidských svobod s ožebračováním – peníze mu vydělávalo uvádění jeho her ´venku´ (atd.), ale on si tam, třeba, nemohl zajet.
___
Připomínáš mi kámošku, američanku, která sem přijela po ´90 – a naprosto nechápala, co máme proti ´komunistům´ – přece jsme je nemuseli volit…!
😁

ptáč

http://uloz.to/xhXT2CwJ­/vaclav-havel-byl-jednim-z-nejproradnejsich-7z zvukový záznam

Jikra

  • lahny- a zapomněl si sdělit národu že Elvis je na Slapech. To se furt učíte takový bláboly na VUMLu?

anonym

Mě nemusí nikdo učit..mám vlastní zkušenosti, protože bydlím 15 km od Hrádečku a vím jaké večírky se tam pořádaly a za další…hledám na netu a nacházím různé POUČNÉ články.