l.m

Kdyz budu maturovat az v zari do kdy sem student? Dekuju

Nejlepší odpověď
annas

Je jasné, že za nezaopatřené dítě se podle zákona o státní sociální podpoře považuje dítě maximálně do 26 let věku, pokud se soustavně připravuje na budoucí povolán, tedy studuje.

Záleží na okolnostech, dočtete se v odkazu:

Pokud na období po ukončení studia na střední škole bezprostředně nenavazuje další studium, platí stát ještě pojistné v době od úspěšného vykonání závěrečné nebo maturitní zkoušky nebo absolutoria do konce školního roku, tj. do 30. 6. příslušného roku (bez ohledu na skutečnost, je-li dítě v té době výdělečně činné), a v době bezprostředně navazujících posledních školních prázdnin (pokud ale dítě nevykonává po celý kalendářní měsíc výdělečnou činnost ani nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci).

Nevykonal-li žák v určeném termínu úspěšně maturitní zkoušku, závěrečnou zkoušku nebo absolutorium a byla mu povolena opravná zkouška, je rozhodující, zda u opravné zkoušky uspěje a bude nadále bez přerušení pokračovat v dalším studiu na vysoké škole, či nikoliv.

Pokud bude pokračovat bez přerušení v dalším studiu, je nezaopatřeným dítětem po dobu od skončení studia na střední škole do dne, kdy se stane studentem vysoké školy, bez ohledu na výdělečnou činnost.

Jestliže nebude nepokračovat ve studiu, je nezaopatřeným dítětem do 30. června a dále po dobu školních prázdnin, ale pouze v případě, že nevykonává po celý kalendářní měsíc výdělečnou činnost nebo nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci.

Absolvent střední školy, který nepokračuje ve studiu a po ukončení školy nenastoupí ihned po prázdninách do zaměstnání nebo nezačne podnikat, nepřihlásí se mezi uchazeče o zaměstnání (ani za něj z jiného důvodu neplatí pojistné stát), patří do kategorie osob bez zdanitelných příjmů. Musí to oznámit své zdravotní pojišťovně a začít si platit sám pojistné jako osoba bez zdanitelných příjmů.

http://www.vzp­.cz/platci/ak­tuality/s-ukoncenim-studia-souviseji-povinnosti
Doplňuji:
http://www.ssvs­.cz/studiumjs­.html

Pomaturitní studium jazyků

Dokončili jste střední školu a nebyli jste přijati k dalšímu studiu? Odpovědí by vám mohla být možnost navštěvovat celý další školní rok jazykovou školu a zdokonalit se v cizí řeči. Intenzivní denní výuka výrazně zlepší vaše znalosti, a přitom neztratíte sociální výhody studentů.

Jste-li čerstvý absolvent střední školy, je pro vás výhodné, že neztratíte nárok na veškeré sociální výhody studentů, včetně sociálního a zdravotního pojištění. To za vás nadále bude platit stát. Zůstane vám také nárok na studentské slevy.

Další odpovědi
Pepa88

Nevykonal-li žák v určeném termínu úspěšně maturitní zkoušku, závěrečnou zkoušku nebo absolutorium a byla mu povolena opravná zkouška, odklad zkoušky či její opakování, je nezaopatřeným dítětem i po dobu školních prázdnin, pokud nevykonává po celý kalendářní měsíc výdělečnou činnost ani nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci. Pokud by žák bez přerušení pokračoval v dalším studiu, bude nezaopatřeným dítětem až do dne, kdy se stane studentem vysoké školy, bez ohledu na skutečnost, je-li v té době výdělečně činný.[1]

estliže ale nebyla maturita v určeném termínu úspěšně složena a studentu byla povolena opravná zkouška, je nezaopatřeným dítětem i po dobu školních prázdnin, tj. do 31. srpna. Obdobně zde platí podmínka nevykonávání výdělečné činnosti o prázdninách po celý kalendářní měsíc a nároku na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci. Pokud následně student u opravné zkoušky uspěje a bude bez přerušení pokračovat v dalším studiu, bude nezaopatřeným dítětem až do dne, kdy se stane studentem vysoké školy (bez ohledu na případnou výdělečnou činnost).[2]

Jinými slovy, studentem jsi do konce prázdnin… A pokud by jsi pak pokračovat na nástavbu / voš / vš tak bez přerušení až do nastoupení do toho studia…

[1] http://www.vzp­.cz/platci/in­formace/povin­nosti-platcu-metodika/2-3-platce-pojistneho-stat
[2] http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/jake-povinnosti-prinese-studentum-slozena-ci-neslozena-maturita/

l.m

takze kdyz v zari uspesne odmaturuju a pujdu na pomaturitni denni studium anglictiny tak nemusim se nemusim hlasit na pracaku a platit pojisteni?

annas

Řešilo se, zda u pomaturitního studia jazyků má zůstat zachovaný status studenta.

Ale našla jsem, že

POMATURITNÍ STUDIUM BUDE ZACHOVÁNO SE VŠEMI STÁVAJÍCÍMI VÝHODAMI I V ROCE 2013/2014!!!

http://www.jsmi­ramare.cz/cz/tre­bic/

Jednoleté denní pomaturitní studium má všechny náležitosti řádného denního studia a je zařazeno do vyhlášky MŠMT ČR. Studium je určeno všem zájemcům o intenzivní výuku angličtiny nebo němčiny. Na základě novely vyhlášky MŠMT ČR č.322/2005 Sb. – budou sociální výhody studentů (přídavky na děti rodičům, dopravné, úhrada zdravotního pojištění, atd.) stejně jako v minulých letech přiznány pouze posluchačům, kteří složí svou první maturitu v roce 2013.

Do kurzu se rovněž mohou přihlásit posluchači, kteří nematurují v roce 2013, musí však počítat s tím, že nebudou mít status studenta.

http://www.maximum-agentura.cz/do­kument.php/po­maturitni-studium-2013-2014